MANİSA HABERLERİ

Manisa da 57'inci Alay için yürüdü

DHA
25.04.2017 - 11:30Son Güncelleme :
DHA

ÇANAKKALE Zaferi'nde tamamı şehit düşen 57'inci Alay şehitlerini anmak amacıyla Manisa'da da yürüyüş yapıldı.

Çanakkale Zaferi'nde tamamı şehit düşen 57'inci Alay şehitlerini anmak için tüm illerde olduğu gibi Manisa'da da Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürüyüş düzenlendi. 57'inci Alay Çanakkale Vefa Yürüyüşü'nü gerçekleştiren Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü'ne bağlı merkezlerde çeşitli spor faaliyetleri yürüten gençlerden oluşan 500 kişilik grup, ilk olarak Hatuniye Camii'nde sabah namazı kıldı. Sonra ikram edilen yarma çorbasını içti. Ardından Hatuniye Camii'nde saat 09.00'da bir araya gelen grup, ellerinde 100 metre uzunluğundaki Türk bayrağıyla kortej yürüyüşüne başladı. Kortej eşliğinde yapılan yürüyüşe 1'inci Piyade Er Eğitim Tugay Komutan Vekili Albay Fikret Atalay, Komutan Yardımcısı Albay Hilmi Çelikoğlu, AK Partili Şehzadeler Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Önal, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Hatun Sarıkaya da katıldı. Grup dev Türk bayrağıyla, Hatuniye Camii'ni geçip Borsa Caddesi üzerinden yaklaşık 2 kilometre yürüyerek askeri şehitliğe ulaştı. Şehitlikte hem Çanakkale Şehitleri ve hem de tüm şehitler için Kuran'dan dualar okundu. Daha sonra gençler şehitlerin mezarlarına karanfiller bıraktı.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdür Vekili Sarıkaya, amaçlarının gençlere Çanakkale ruhunu yaşatmak ve bu ruhu gelecek nesillere aktarmak olduğunu dile getirdi.

İlker KILIÇASLAN / MANİSA, (DHA)

FOTOĞRAF

 

 

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisa da 57'inci Alay için yürüdü hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Nisan 2017 tarihinde saat 11 30’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisa da 57'inci Alay için yürüdü haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı