MANİSA HABERLERİ

Manisa Bayrama Hazır

IHA
16 Eylül 2015 - 15:58Son Güncelleme : 16 Eylül 2015 - 15:59

MANİSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ, YAKLAŞAN KURBAN BAYRAMI ÖNCESİNDE ENTEGRE ET TESİSLERİ’NDEKİ DENETİMLERİNİ SÜRDÜRÜYOR. TESİSİN KURBAN BAYRAMI’NA HAZIR OLDUĞUNU BELİRTEN ZABITA DAİRESİ BAŞKANI AYDOĞAN İRA VE SAĞLIK İŞLERİ DAİRESİ BAŞKANLIĞI VETERİNER İŞLERİ MÜDÜRÜ HALİL ERŞAHİN, VATANDAŞLARIN GÖNÜL RAHATLIĞI İÇERİSİNDE BU TESİSLERDE KURBANLARINI KESEBİLECEĞİNİ DİLE GETİRDİ.

IHA

Manisa Büyükşehir Belediyesi, yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde Entegre Et Tesisleri’ndeki denetimlerini sürdürüyor. Tesisin Kurban Bayramı’na hazır olduğunu belirten Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra ve Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Müdürü Halil Erşahin, vatandaşların gönül rahatlığı içerisinde bu tesislerde kurbanlarını kesebileceğini dile getirdi.
Manisa Büyükşehir Belediyesi, Entegre Et Tesisleri’nde Kurban Bayramı öncesi denetimlerini sürdürdü. Manisa Büyükşehir Belediyesi Et Entegre tesislerindeki incelemeye Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı Veteriner İşleri Şube Müdürü Halil Erşahin ve ilgili personeller katıldı. Büyükbaş ve küçükbaş hayvan kesim yerleri ile soğuk hava depolarını gezen Büyükşehir Belediyesi yetkilileri, et kombinasına geçerli not verdi. Kurban Hizmetleri Komisyonları tarafından tüm ilçelerde kurban satış ve kesim yerlerinin belirlendiğini belirten Veteriner İşleri Şube Müdürü Halil Erşahin, bu yerlerin Manisa Büyükşehir Belediyesi web sitesinde görülebileceğini söyledi. Erşahin, “Vatandaşların dini vecibelerini huzurlu ve sağlıklı bir ortamda yerine getirebilmeleri için Büyükşehir Belediyemiz tarafından gerekli tüm önlemler alındı. Ayrıca Kurban Bayramı boyunca kesim yerleri Sağlık İşleri Dairesi’ne bağlı haşere ile mücadele ekipleri tarafından düzenli olarak dezenfekte edilip, ilaçlanacak” diye konuştu.
VATANDAŞLARIMIZ KESİM YERLERİNE DUYARLI OLSUNLAR
Vatandaşların kurban kesim yerleri noktasında duyarlı olmaları gerektiğine dikkat çeken Zabıta Dairesi Başkanı Aydoğan İra, Vatandaşlarımızın belirlenen yerlerde kurbanlarını kesmeleri gerektiğini söyledi. İra, belirlenen yerler dışında kesim yapanlar hakkında Çevre Kanunu 5199 Sayılı Hayvanları Koruma Kanunu ve Kabahatler Kanunu’nun belirlenen hükümleri gerçeğince ilgili kurumlar tarafından işlem yapılacağını dile getirdi. Zabıta Dairesi Başkanlığı ekiplerinin de Kurban Bayramı öncesi görev başında olacağını söyleyen Daire Başkanı Aydoğan İra, 17 Eylül Perşembe gününden itibaren kurban satış ve kesim yerlerinde Zabıta personelinin hazır bulunacağını sözlerine ekledi.
KURBAN KESİM YERLERİ BELİRLENDİ
Kurban Hizmetleri Komisyonu tarafından 2015 yılı Kurban kesim yerleri belirlendi.
Manisa Şehzadeler; Canlı Hayvan Borsası yanındaki Et Entegre Tesisleri, Alaybey Mahallesi Cumartesi Yeri 1 ve 2.’nci bölüm, Yeni Perşembe Pazaryeri, Nurlupınar Mahallesi Pazaryeri.
Manisa Yunusemre; Laleli Cumartesi pazar yeri, İtfaiye Müdürlüğü bahçesi, Karaköy pazar yeri, Horozköy pazar yeri.
Ahmetli; Kurban Kesim Yeri.
Akhisar; Çarşamba pazarı, Cuma pazarı, Pazar pazarı, Akhisar Mezbahası.
Alaşehir; Alaşehir Mezbahanesi.
Demirci; Büyükşehir Belediyesi Mezbahası.
Gölmarmara; Belediye Mezbahası, Çelebi Öğrenci Yurdu.
Gördes; Belediye Mezbahası.
Kırkağaç; Belediye Mezbahası, Toptancı Hali.
Kula; Belediye Mezbahanesi, Belediye Garajı.
Salihli; Salihli Mezbahanesi, Pazar pazarı, Çarşamba pazarı, Aşevi, Eski İtfaiye Yeri, Cumartesi pazarı.
Sarıgöl; Büyükşehir Belediye Mezbahanesi, Hayvan Pazarı.
Saruhanlı; Saruhanlı Belediyesi Mezbahanesi.
Selendi; Belediye Mezbahanesi.
Soma; Belediye Mezbaha Tesisleri, Hizmet Vakfı Öğrenci Yurdu, Sarıhoca Aşevi.
Turgutlu; Belediye Mezbahası, Pazartesi Kapalı Pazar Yeri, Selvilitepe Pazar Yeri, Ergenekon Mahallesi Kapalı Pazar Yeri, Belediye Temizlik İşleri Şantiyesi, Samiye Nur Sevil Okul Bahçesi, İbrahimci Parkı olarak belirlendi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Manisa haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Manisa ilinden Manisa Bayrama Hazır hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 16 Eylül 2015 tarihinde saat 15 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manisa Bayrama Hazır haberi güncellenecektir.

  MANİSA NAMAZ VAKİTLERİ
  21 Ağustos 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:36
  • Guneş
   06:22
  • Öğle
   13:24
  • İkindi
   17:09
  • Akşam
   20:05
  • Yatsı
   21:38
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı