Gündem Haberleri

  Mangal rekoru denemesinde kaza: 3 yaralı

  A.A
  08.11.2009 - 16:33 | Son Güncelleme:

  Gaziantep'te, bir alışveriş merkezinin Gaziantep'in adını Guinness Rekorlar Kitabı'na yazdırmak için düzenlediği “en uzun mangal” rekoru denemesinde platformun çökmesi sonucu 3 kişi yaralandı.

  Geçen hafta yapılması planlanan, ancak hava muhalefeti nedeniyle bugüne ertelenen etkinlik, M1 Gaziantep Alışveriş Merkezi'nin Otoparkı'nda hazırlanan platformda, Gaziantep Folklor Kulübü Halk oyunları ekibinin gösterisiyle başladı.

  Halk oyunları ekibi, gösteri yaptığı sırada, demir üzerine ahşap malzeme ile yapılan platformun ortasında bir bölüm, kırılarak çöktü. Folklor ekibi oyuncuları da platformda açılan boşluktan 1,5 metre yükseklikten düştü.

  Platformun altında birbirlerinin üzerine düşen oyunculardan Şefik Mermut, Çiğdem Apa ve Tuğçe Zengin yaralandı. Yaralılar, ambulansa taşınarak ilk müdahale yapıldı ve daha sonra da Şehitkamil Devlet Hastanesine götürüldü.

  Yaralılardan Şefik Mermut'un kolunun kırıldığı, diğer yaralıların da bellerine darbe aldıkları ve hayati tehlikelerinin bulunmadığı öğrenildi.

  Yetkililer, olayla ilgili soruşturma başlatıldığını bildirdi.

  Platformun çöken kısmının tamir edilmesinin ardından etkinliğe devam edildi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı