Gündem Haberleri

  Manga 'Avrupa'nın En İyi Sanatçısı'

  Hürriyet Haber
  06.11.2009 - 00:23 | Son Güncelleme:

  MTV Avrupa Müzik Ödülleri Yarışmasında Manga “Avrupa’nın En İyi Sanatçısı” ödülünü aldı.

  İŞTE MANGA'NIN ÖDÜL ALDIĞI AN / WEB TV

  MANGA ÖDÜLÜNÜ BÖYLE ALDI     

  BEYONCE GECEYE DAMGASINI VURDU

  ÖDÜL GECESİNDEN FOTOĞRAFLAR   

  MTV Avrupa Müzik Ödülleri 2009, her şeyin başladığı yere, Berlin’e geri döndü. Bu yıl halk oylamasıyla seçilen en iyi müziklerin onurlandırıldığı gece 02 World Arena’da gerçekleşti.

  Nil Karaibrahimgil, Kenan Doğulu, Atiye ve Bedük gibi güçlü rakiplerini geride bırakıp "En iyi Türk Sanatçı" seçilen Manga şimdi de Avrupa'nın en iyisi seçildi.

  “Single Lady” videosuyla “En İyi Video” ve “Halo” şarkısıyla “En iyi şarkı” kategorilerinde ödül alan Beyonce, aynı zamanda “En İyi Kadın sanatçı Ödülü”nü de alarak törenden 3 ödülle birden ayrıldı.

  En iyi erkek sanatçı ödülüEminem, “En İyi Müzik Grubu Ödülü”nü “Tokio Hotel, “En İyi Rock Grubu Ödülü”nü Green Day kazanırken, “En iyi çıkış yapan sanatçı Ödülü”nü Lady Gaga, “En iyi canlı performans gösteren grup ödülü”nü İrlandalı grup U2 ve “En iyi sahne performansı” kategorisinde de Linkin Park ödül aldı.

  İrlandalı rock grubu U2, törenden önce Berlin Duvarı'nın yıkılışının 20. yıldönümü nedeniyle tarihi Brandenburg Kapısı (Brandenburger Tor) önünde bir konser verdi. Konseri, çok sayıda U2 hayranı izledi. Töreni ünlü şarkıcı Katy Perry’nin sundu.

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı