Gündem Haberleri

  Mandıranın kalorifer kazanı patladı: 3 kadın yaralı

  Cihan KAYA / ORTACA, (Muğla) (DHA)
  04.10.2011 - 13:02 | Son Güncelleme:

  MUĞLA’nın Ortaca İlçesi’ndeki bir mandıranın kalorifer kazanı patladı. Patlamının şiddetiyle aynı yerde bulunan jeneratör yola fırlarken 3 kişi yaralandı. Patlamada, 2 bina ve camide maddi hasar oluştu.

  Ortaca İlçesi Çaylı Mahallesi’ndeki İkiz Peynir Mandırası’nın yanındaki boşlukta bulunan kalorifer kazanının buhar bölümünde bugün saat 10.45 sıralarında henüz bilinmeyen bir nedenle patlama meydana geldi. Bomba etkisi yaratan patlamanın şiddetiyle aynı yerde bulunan jeneratör yola fırladı iki bina ve camide maddi hasar oluştu. Patlama sırasında mandırada bulunan işyeri sahiplerinin eşleri Sevdiye Şahin (30) ve Zübeyda Şahin (27) ile çalışan Şadiye Akkuş (40) vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı.

  Çevredekilerin yardımıyla üç kadın Ortaca Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Ortalığın savaş alınına döndüğü bölgeye gelen İlçe Emniyet Müdürü Selami Bıçakçı incelemelerde bulundu. Patlamanın nedeninin belirlenmeye çalışıldığı bildirildi. Hastanede tedaviye alınan ve vücutlarının çeşitli yerlerinde yanıklar oluşan üç kadının sağlık durumunun iyi olduğu belirtildi.

  Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.


  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı