Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mandalina kasasından yavru bukalemun çıktı

  A.A
  10.12.2014 - 18:02 | Son Güncelleme: 10.12.2014 - 18:06

  Kastamonu'nun Abana ilçesinde, bir manava İzmir'den geldiği belirtilen mandalina kasasının içinden çıkan yavru bukalemun şaşırttı.

  Manav Onur Sefer, ilk defa böyle bir olay yaşadıklarını bildirerek, bukalemunun kısa sürede ilgi odağı haline geldiğini söyledi. İlk başta bukalemunu eline alamadığını kaydeden Sefer, "Daha önce hiç görmemiştim, bundan dolayı biraz şaşırdım. Mandalinalar İzmir'deki halden Abana'ya geldi. Yani buraya kadar canlı gelmesi de bir mucize. İlk geldiğinde soğuktan donmak üzere olan bukalemunu esnaf arkadaşıma verdim. O da kafes yaparak koruma altına almış. Sadece biz değil, her gören şaşkınlığını gizleyemedi" diye konuştu.

  Mandalina kasasından yavru bukalemun çıktı

  Esnaf Hüsnü Özgün ise tropikal iklim hayvanı olan bukalemuna, sıcak sobanın yanında baktıklarını ve beslenmesini sağladıklarını belirtti. Bukalemunun bakımının oldukça zor olduğunu dile getiren Özgün, "İlk geldiğinde soğuktan donmak üzereydi, sıcak sobanın yanında bekletince hareketlenmeye başladı. Beslenmesini de internetten okuduğumuz kadarıyla kereviz otu, marul ve meyve parçacıklarıyla yapıyoruz. Şimdilik bir sıkıntı yok, yaşatmak için elimizden geleni yapacağız" ifadesini kullandı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı