Ege Haberleri

EGE

  Mandalina Festivali'nin kapanışı Bengü'den

  İZMİR, (DHA)
  02.12.2014 - 01:17 | Son Güncelleme: 01.12.2014 - 16:43

  MENDERES Belediyesi tarafından ilki düzenlenen Gümüldür Mandalina Festivali'nin ikinci gününe Bengü konseri damga vurdu. Vatandaşların yoğun katılımıyla gerçekleşen festival renkli görüntülerle son buldu.

  İlçenin en önemli ürünlerinden olan Gümüldür mandalinasının tanıtımı, üreticilerin desteklenip teşvik edilmesi ve ürünün yeni pazarlara ulaşması amacıyla Menderes Belediyesi tarafından ilki düzenlenen Gümüldür Mandalina Festivali'nin ikinci günüde vatandaşların yoğum katılımına sahne oldu. Gündüz saatlerinden gece geç saatlere kadar süren etkinlikleri 7'den 70'e herkes büyük ilgi gösterdi.
  Gümüldür Pazar Yeri'nde gerçekleşen festivalin ikinci gününde kurulan özel alanda hem çocuklar hem de aileler keyifli zaman geçirdi. Resim ve fotoğraf sergisi ile halk dansları gösterilerinin yer alacağı festivalde bir televizyon programında gönülleri kazanan İrem ve köpeği Cash de gösterisiyle festivalde yer aldı. İlk gün olduğu gibi festivalin en çok ilgi çekeni ise yine maskot Mandi oldu. Birçok kişi Mandi ile fotoğraf çektirdi.

  Mandalina Festivalinin kapanışı Bengüden

  KAPANIŞI BENGÜ YAPTI

  Gümüldür Mandalina Festivali'nin kapanışı ise Bengü konseri ile gerçekleşti. Çok sayıda kişinin geldiği konser, renkli görüntülere sahne oldu. Birbirinden güzel şarkıları Menderesliler için seslendiren Bengü, herkesin beğenisi topladı.
  Gecenin sonunda Bengü'ye desteği için teşekkür eden Menderes Belediye Başkanı Bülent Soylu, kendisine çiçek takdim etti. Başkan Soylu ayrıca, ailesi Özdere'de yaşayan güzel şarkıcıya Menderes'in fahri hemşeriliğini teklif etti. Başkan Soylu'nun teklifini kabul eden Bengü, "Kendi memleketim olan İzmir'de doğup büyüdüğüm topraklarda konser vermek benim için çok heyecan verici bir durum. Çocukken oyunlar oynadığım, mandalinasını yiyip büyüdüğüm Menderes'in fahri hemşeriliğinin belediye başkanımız tarafından teklif edilmesi ise beni onurlandırdı. Bu görevi ömrümün sonuna kadar taşıyacağım. Gittiğim her yerde Menderes'in tanıtımı için ben de elimden gelen ne varsa yapacağım" dedi.

  Mandalina Festivalinin kapanışı Bengüden.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı