Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Mandaları kafalarından vurarak öldürdüler

  Songül KORKMAZ/SİNOP, (DHA)
  29.09.2013 - 15:04 | Son Güncelleme: 29.09.2013 - 15:21

  SİNOP’un Erfelek İlçesi’nde hayvancılık yapan 3 kardeşe ait 7 manda, kimliği belirsiz kişiler tarafından başından vurularak öldürüldü. 50 yaşındaki Adem Aksu vurulan hayvanlarının başında gözyaşlarını tutamadı.

  Olay, Erfelek İlçesi’ne bağlı Başaran Köyü’nde meydana geldi. Adem, Murat ve İsmail Aksu kardeşlere ait çiftliklerinde baktıkları mandalardan 7 tanesi 10 gün önce kayıp oldu. 3 kardeş bütün aramalara rağmen mandaları bulamadı.

  Bu sabah ormanlık alana mantar toplamaya giden 2 küçük çocuk ölü mandaları görünce Aksu kardeşlere haber verdi. Köye yaklaşık 10 kilometre uzaklıktaki ormanlık alana giden Adem Aksu, mandaların tüfekle kafalarından vurularak öldürüldüğünü görünce jandarmayı çağırdı. Yapılan incelemede kimliği belirsiz kişiler tarafından öldürülen mandaların başka bir yerde vurulduktan sonra traktörle ormanlık alana çekildikleri ve kime ait oldukları tespit edilmesin diye de kulaklarının kesildiği ortaya çıktı. Jandarma olayla ilgili soruşturma başlatırken, Adem Aksu hayvanlarının başında gözyaşlarını tutamadı. Aksu, şöyle dedi:

  "10 gün önce hayvanlarımız kayboldu. Bizde araştırmaya başladık. Fakat bulmadık. Sonra jandarma ile birlikte yaptığımız aramalarda hayvanların 4 tanesini Veysel köyü’nde dere yatağında, 2 tanesini ormanda, bir tanesini de su kuyusunda bulduk. Ağlamamak elde değil. Bu insanlık dışı bir olay. İnsan olan böyle bir şeyi yapması mümkün değil."

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı