« Hürriyet.com.tr
MENÜ

'Manchester'da oynayan ilk Türk olmak istiyorum'

Transferin gündeminin ilk sırasında yer alan Bursaspor’lu Sercan Yıldırım, Radyospor'da Özgür Sancar’la Haber Özel Programı’na iddialı açıklamalar yaptı.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Doğuştan Bursaspor’lu olduğunu söyleyen Sercan, “Kulübümün uygun gördüğü her takımda oynarım. Bu konuda özel bir tercihim yok. Kendime güvenim tam. Gittiğim her kulüpte direkt oynarım. Ama İngiltere’de oynamayı hepsinden çok isterim. Amacım Manchester United’de oynayan ilk Türk futbolcu olmak” şeklinde konuştu.    

TRANSFERDE TEK KRİTER BURSASPOR’UN ÇIKARLARI

Bursaspor’la 2012’ye kadar sözleşmem var. Transferim konusunda tek kriter kulübümün menfaatleri. Transferim ancak Bursaspor’un menfaatleri doğrultusunda gerçekleşir.

Ben doğuştan Bursasporluyum. O nedenle beni transfer etmek isteyen takımlardan özellikle birisini çok istiyorum diyemem. Bursaspor’da çok mutluyum. Çocukluğumdan bu yana taraftar beni heyecanlandırıyor.

HER TAKIMDA DİREKT OYNARIM

Kendime çok güveniyorum hangi takıma gidersem gideyim direkt oynayabilirim. Yedek kalma gibi bir korkum yok.

PREMIER LİG’E GİTMEMİN ÖNÜNDE ENGEL YOK

Premier Lig’den gelen teklifleri menajerlerim araştırdı. Ortaya çıkan sonuç şu: Eğer 22 yaşından büyükseniz Premier Lig’de oynamak için A milli takımızda bir sezon içerisinde yüzde 70 oranında forma giymeniz gerekiyor, ama ben 19 yaşındayım ve bu engele takılmıyorum. Sadece çalışma izni gerekiyordu. Bunu için de bana talip olan kulüpler bize teminat vermişlerdi

M.UNITED’DAKİ İLK TÜRK FUTBOLCU OLMAK İSTİYORUM

Manchester United ve birkaç İngiliz Kulübü’nden teklif aldım. Kulübüm teklifleri tatmin edici bulmadığı için transferim gerçekleşmedi.
Bana Türkiye’deki kulüpler mi Avrupa Kulüplerimi deseler, Avrupa’yı özellikle de İngiltere’yi tercih ederim. Manchester United’daki ilk Türk futbolcusu olmak istiyorum.

Ama bu konuda aceleci değilim. Belki 3, belki 5 sene sonra olabilir.

A MİLLİ TAKIMIN DEĞİŞMEZİ OLMAK İSTİYORUM

A Milli Takım’la üç kez kampa katıldım. A Milli Takım’a önce gidip, sonra gitmemek çok üzüntü verir. Dolayısıyla A Milli Takım’da kalıcı olmak istiyorum. Bursaspor’da da ilk 5 içerisinde olmayı hedefliyoruz.

KAFAM ÇOK RAHAT

Bu transfer belirsizliğinden dolayı kafam karışık değil. Kafam karışık olsaydı Bursaspor’da iyi futbol oynayamazdım. Ama görüldüğü gibi iyi oynuyorum. Bursaspor’da çok mutluyum.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler