ANTALYA HABERLERİ

Manavgat'ta trafik eğitimi

DHA
29.03.2017 - 18:12Son Güncelleme :
DHA

 

Mithat ABAKAN/MANAVGAT, (DHA) - ANTALYA'nın Manavgat İlçesi'nde okul öncesi ve ilkokul öğrencilerine yönelik trafik eğitimi düzenlendi.

Milli Eğitim Bakanlığı ile Sürücü Eğitimcileri Konfederasyonu (TÜSEKON) arasında okul öncesi ve ilkokul öğrencilerinde trafik bilinci oluşturmak amacı ile imzalanan protokolun ilk tanıtım toplantısı ve ilk eğitimi Manavgat ÖGER İlkokulu'nda yapıldı. Toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, 9 sürücü kursundan temsilciler ve eğitmenler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Muammer Sarıdemir, bu protokolla küçük yaşlarda çocukları eğiterek bilinçli bir nesil yetiştirmeyi amaçladıklarını söyledi. Trafik bilincini geliştirme konusunda ilk dersi gerçekleştirdiklerini anlatan Sarıdemir, "Ana sınıfı ve ilkokullarda toplam 17 bin 783 öğrenci 1 yıl içerisinde bu eğitimden geçirilecek" dedi.

Sarıdemir'in konuşmasının ardından eğitime katılan sürücü kurslarının trafik eğitmenleri miniklere trafik kuralları hakkında bilgi verdi. Proje kapsamında, çocuklara trafiğin bilinçli bir biçimde kullanılması, insanların kendilerine ve başkalarına saygı göstermelerinin gerekliliği, yol ve çevresinin güvenli kullanımı, trafik kazaları, sonuçları ve sebepleri hakkında bilgiler verildi. Eğitimler ilçedeki bütün okullarda verilecek.

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Manavgat'ta trafik eğitimi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2017 tarihinde saat 18 12’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manavgat'ta trafik eğitimi haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı