Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Manavgat'ta sular yükseldi

  A.A / Yaşar ANTER/BODRUM (Muğla), (DHA)
  23 Şubat 2011 - 16:14Son Güncelleme : 23 Şubat 2011 - 17:38

  Antalya'nın Manavgat ilçesinde 2 gün süren yağışlar nedeniyle Manavgat Irmağı'nda su seviyesinin yükseldiği bildirildi.

  SEYİR TERASLARI SULAR ALTINDA KALDI

  Manavgat Irmağı kıyısındaki bazı iş yerlerini su bastı. Dükkan sahipleri, iş yerlerini boşalttı. Şiddetli yağış nedeniyle Manavgat Şelalesi'nin seyir terasları da sular altında kaldı. Restoranın bulunduğu binanın alt katının bir kısmına da sular girdi.

  Antalya Meteoroloji Bölge Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, yağışlar aralıklarla Pazartesi gününe kadar devam edecek. Manavgat'ta son 24 saatte metrekareye 106 kilogram yağış düştü.

  BODRUM'DA CADDELER DEREYE DÖNDÜ

  Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde öğle saaterinde başlayan sağanak yağış cadde ve sokakları dereye çevirdi. İki trafoya yıldırım düşmesi nedeniyle elektriklerin kesildiği ilçede öğrenciler evlerine dönmekte güçlük çekti. Bitez ve Ortakent- Yahşi beldelerinde bazı ev ve işyerlerini su bastı.

  Bodrum’da bugün öğle saatlerinde başlayan ve gittikçe şiddetini arttıran sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi. Sağanak yağış özellikle Bitez ve Ortakent- Yahşi beldelerinde etkili olurken, iki trafoya yıldırım düşmesi sonucu ilçenin büyük bölümü ve beldelere uzun süre elektrik verilemedi.

  Ortakent-Yahşi Beldesi’nde ıslah çalışmaları devam eden Uludere ile Bitez Beldesi’ndeki Kazderesi taştı. Birçok kişi, ev ve turistik tesislerin önüne kum torbaları koyarak suların içeriye girmesini önlemeye çalıştı.

  İtfaiye ve zabıta ekipleri iki hafta önce sel felaketi yaşanan bölgelerde önlem almaya başlarken, alt katlarda oturanların eşyasını üst katlara çıkarması dikkat çekti. Dört kayığın battığı Ortakent-Yahşi azmağındaki balıkçılar kayıklarını sel sularında sürüklenmekten kurtarmak için önlem aldı.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı