ANTALYA HABERLERİ MANAVGAT HABERLERİ

Manavgat'ta Avukatlar Günü töreni

DHA
05.04.2018 - 12:58Son Güncelleme :
DHA

 

Mithat ABAKAN/MANAVGAT, (DHA) - ANTALYA Barosu Manavgat Temsilciliğinden bir grup avukat, Avukatlar Günü'nde Atatürk Anıtı'na çelenk sundu.
Antalya Barosu Manavgat Temsilciliği, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı'nda tören düzenledi. Atatürk Anıtı'na çelenk sunulmasıyla başlayan törende saygı duruşunun ardından ve İstiklal Marşı okundu.
Törende konuşan Antalya Barosu Manavgat Temsilcisi avukat Saip Umut Sertçelik, meslektaşlarının görevlerini yerine getirirken gösterdikleri onurlu mücadele ve hukuk devletiyle yargı bağımsızlığının egemenliği için harcadıkları çaba nedeniyle teşekkür etti. Avukatlık mesleğinin, hukuk devletinde olmazsa olmaz olan yargı erkinin temel taşı ve güvencesi olduğunu aktaran Sertçelik, "Her fırsatta ifade ettiğimiz üzere yargının bağımsızlığı, yargılama faaliyetinin adil olması bakımından hayati öneme sahip, vazgeçilmez nitelik arz etmektedir. Ancak yargının bağımsızlığının olmazsa olmazı, savunmadır. Savunma olgusu tüm hak ve özgürlüklerin en önemli ve vazgeçilmez bir unsurudur. Temel hak ve özgürlüklerin en büyük güvencesi hak arama özgürlüğüdür. Avukatlar; 1136 sayılı Avukatlık Kanunu'nun 1'inci maddesinde belirtildiği üzere; yargının kurucu unsuru olup, bağımsız savunmayı serbestçe temsil ederler" diye konuştu.
BAŞSAVCIDAN ZİYARET
Manavgat Cumhuriyet Başsavcısı Hasan Dalak ile Manavgat Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Hakim Erdem Ersoy ve Manavgat 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi Başkanı Önder Kürşat Mutlu da adliyedeki baro odasında avukatları ziyaret etti. Başsavcı Hasan Dalak, Avukatlar Günü'nü tebrik etti.

FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Manavgat haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Manavgat haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Manavgat'ta Avukatlar Günü töreni haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı