ANTALYA HABERLERİ

Manavgat’ta Vergi Tahsilatı Yüzde 18.4 Arttı

IHA
28.02.2015 - 17:14Son Güncelleme :

MANAVGAT VERGİ DAİRESİ MÜDÜRLÜĞÜNDEN BİR HEYET 24 ŞUBAT-2 MART TARİHLERİ ARASINDA KUTLANAN VERGİ HAFTASI ETKİNLİKLERİ KAPSAMINDA MATSO’YU ZİYARET ETTİ.

IHA

Antalya’nın Manavgat İlçesi Vergi Dairesi Müdürü Hüsrev Baş, 26. Vergi Haftası kutlamaları kapsamında Manavgat Ticaret ve Sanayi Odası’nı (MATSO) ziyaret etti.
Ziyarette konuşan Manavgat Vergi Dairesi Müdürü Hüsrev Baş, 1990 yılından bu yana 24 Şubat- 2 Mart tarihleri arasının Vergi Haftası olarak kutlandığını belirterek, hafta kapsamında kamu kurum ve kuruluşları ile mükelleflere ziyaretler gerçekleştirdiklerini söyledi. Manavgat’ta son yıllarda vergi tahsilatı ve tahakkukunda artış yaşandığını kaydeden Baş, bu artışın Manavgat’ta vergi bilincinin oluşması ile gerçekleştiğini belirtti.
İLÇELER ARASINDA ORANI EN YÜKSEK İLÇE
Manavgat’ın vergi gelirlerinin tahsilatı konusunda Antalya ilçeleri arasında oranı en yüksek ilçe olduğuna vurgu yapan Baş, "Manavgat Vergi Dairesi olarak 2014 yılını yaklaşık 724 milyon tahakkuk ve yaklaşık 500 milyonlara da tahsilatla kapattık. Bu da gösteriyor ki, bir önceki yıla göre tahakkukta yüzde 19.4, tahsilatta ise yaklaşık olarak yüzde 18.4 civarında artış olmuş. İlçemizde vergi gelirleri tahsilatı yüzde 68 oranında gerçekleşti. Son yıllarda tahsilat ve tahakkukun yükselmesi nedeniyle Manavgatlı mükelleflerimize çok teşekkür ederim" dedi.
ŞİRKET SAYISI ARTTI
MATSO Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Boztaş ise heyetin Vergi Haftası’nı kutlayarak toplumda vergi bilincinin oluşturulması gerektiğini ve bunun için herkese göreve düştüğünü söyledi. İlçede vergi bilincinin geliştiğini ve buna paralel olarak kurumsallaşan şirket sayısının da arttığına dikkate çeken Boztaş, ilçenin vergi gelirlerinde bir çok ilden daha iyi durumda olduğunu ve vergi tahsilatı oranın son 3 yıldır yüzde 70 civarında gerçekleştiğini belirtti. Son yıllarda ilçede kurumsallaşan şirket sayısının artması ile birçok şirketin bölge çapında genişlediğinin ifade eden Boztaş, kurum olarak üyelerinin daha iyi kurumsallaşması için çaba gösterdiklerini söyledi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Antalya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Antalya ilinden Manavgat’ta Vergi Tahsilatı Yüzde 18.4 Arttı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2015 tarihinde saat 17 14’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Manavgat’ta Vergi Tahsilatı Yüzde 18.4 Arttı haberi güncellenecektir.

ANTALYA NAMAZ VAKİTLERİ

11 Aralık 2017, Pazartesi
 • İmsak
  06:11
 • Guneş
  07:53
 • Öğle
  13:01
 • İkindi
  15:33
 • Akşam
  17:49
 • Yatsı
  19:19
Sayfa Başı