ANKARA HABERLERİ

Mamak'ta öğrencilere çevre bilinci aşılanıyor

DHA
08.04.2016 - 12:08Son Güncelleme :

Mamak'ta öğrencilere çevre bilinci aşılanıyor

DHA

ANKARA, (DHA)- GERİ dönüşüm çalışmalarıyla Mamak'ta tonlarca atığı ekonomiye kazandırarak hem çevre kirliliğinin önüne geçen hem de ciddi ekonomik kazanımlar sağlayan Mamak Belediyesi genç nesillere de çevre bilincini aşılamaya devam ediyor.
Mamak Belediyesi ilçede geri dönüşüm çalışmaları yürüten firmalarla birlikte Mamak'ta bulunan okullarda çeşitli organizasyonlarla birlikte genç nesle çevre bilincini aşılıyor. Düzenlenen seminer ve yarışmalarla birlikte Mamaklı öğrenciler hem bilinçleniyor hem de geri dönüşüm konusunda motive ediliyor. Geri dönüşüm çalışmalarına çok önem verdiklerini dile getiren Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül: “Mamak'ta okullarda düzenli olarak geri dönüşüm bilinçlendirme çalışmaları yapıyoruz. Genç nesli hem bilinçlendiriyoruz hem de geri dönüşüm çalışmaları için motive ediyoruz. Genç neslin geri dönüşüm ve çevre bilinci konusunda bilinçlenmesi son derece önemli" dedi.
MAMAKLI OKULLAR ATIK PİL YARIŞMASINDA BU YIL DA İDDİALI
Mamak Belediyesi seminerler haricinde düzenlenen yarışmalara da Mamaklı öğrencileri teşvik ediyor. Geçtiğimiz yıl kısa adı TAP olan Taşınabilir Pil Üreticileri ve İthalatçıları Derneği tarafından düzenlenen atık pil toplama yarışmasında dereceye giren 10 okuldan dördü Mamak'ta bulunan okullardı. TAP'ın bu yılda düzenlediği atık pil toplama yarışmasında Mamaklı okullar oldukça iddialı hazırlanıyor. Okullar nisan ayı sonuna kadar atık pilleri toplayacak ve dereceye giren okullara ödülleri Mayıs ayında verilecek.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mamak'ta öğrencilere çevre bilinci aşılanıyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 08 Nisan 2016 tarihinde saat 12 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mamak'ta öğrencilere çevre bilinci aşılanıyor haberi güncellenecektir.

ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ

17 Aralık 2017, Pazar
 • İmsak
  06:10
 • Guneş
  07:57
 • Öğle
  12:56
 • İkindi
  15:19
 • Akşam
  17:33
 • Yatsı
  19:08
Sayfa Başı