ANKARA HABERLERİ MAMAK HABERLERİ

Mamak’ta, 2017 yılı faaliyet raporu onaylandı

DHA
09.04.2018 - 11:53Son Güncelleme :
DHA

Metin ÖZDEMİR/ANKARA, (DHA) - MAMAK Belediye Başkanı Mesut Akgül’ün başkanlık ettiği Nisan ayı meclis toplantısında, 2017 yılı faaliyet raporu görüşüldü.
Toplantıda Mamak’a yapılan hizmetleri ayrıntılarıyla anlatan Akgül, 2017 yılı faaliyet raporunun belediye meclisi tarafından kabulüyle birlikte hizmete kaldıkları yerden devam edeceklerini söyledi. Projelerle dolu bir yılı daha geride bıraktıklarının altını çizen Başkan Akgül, yerel hizmetlerin yanı sıra ulusal ölçekte örnek gösterilebilecek projelere imza attıklarını kaydetti. Akgül, “Mamak Belediyesi olarak, ilçemizin ileriye gitmesine yönelik yatırımları hayata geçirdik, yeni projeleri üretmeye devam ediyoruz” dedi. 
HİZMETTE YATIRIM ZENGİNİ
2009 yılında 80 milyon gelir bütçesi ile devraldıkları belediyeyi, 2017 yılında 333 milyona yükselttiklerini belirten Akgül, Ankara’ya değer katan bir belediye olarak 2018 yılının da açılışlarla dolu bir yıl olacağını sözlerine ekledi. Mali disiplini sağladıktan sonra Mamak’a kalıcı eserler yaptıklarını kaydeden Akgül, “İnsana yatırımın en değerli yatırım olduğuna ilişkin inancımızı ortaya koyan işler yaptık. İlçemizi spordan sanata, bilimden sosyal hayata, mimariden alt yapıya kadar çok sayıda yatırımla buluşturduk. Okullara, eğitime, çocuklara, gençlere yatırım yaptık. Marka projelerle belediyeciliğe yeni bir soluk getirdik. Aile merkezleri, gençlik ve kültür merkezlerimiz, gök bilim merkezimiz, insan odaklı soysal projelerimiz, parklar, kentsel dönüşüm ve yenileme çalışmalarımız, spor ve sosyal tesislerimizle toplumun her kesiminden ve her yaştan vatandaşımıza ulaştık” diye konuştu.
‘TASARRUF VE İŞ BİRLİĞİ YAPARAK BAŞARDIK’
Yapılan yatırımları, kaynakları en doğru şekilde kullanarak gerçekleştirdiklerinin altını çizen Akgül, kurum ve kuruluşlarla iş birliği içinde ilçe halkına en iyi hizmeti vermenin gayreti içinde olduklarını belirtti. Faaliyet raporu ile ilgili tüm soruları tek tek cevaplayarak meclis üyelerini bilgilendiren Akgül, Mamak’ta yaşanan büyük değişim ve dönüşümün önümüzdeki yıllarda da tüm hızıyla devam edeceğini dile getirdi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Mamak haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Mamak haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Mamak’ta, 2017 yılı faaliyet raporu onaylandı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı