ANKARA HABERLERİ

Mamaklılar Şehitler Diyarı'na Gidiyor

DHA
29.03.2016 - 11:20Son Güncelleme :
DHA

ANKARA, (DHA)- MAMAK Belediyesi'nin Kültür Gezileri kapsamında gerçekleştirdiği Çanakkale gezileri başlıyor. Bu yıl yine binlerce kişi profesyonel rehberler eşliğinde Çanakkale'yi yerinde ziyaret etme fırsatı bulacak.
Gezi programı çerçevesinde başta Mamaklı öğrenciler ve Aile Merkezi kursiyerleri olmak üzere vatandaşlar Eceabat İlçesi, Seyit Onbaşı Tabyası, Abide, Morto Koyu, Yahya Çavuş, 57. Alay, Conk Bayırı gibi Çanakkale zaferinde önemli yere sahip mevzileri ziyaret ederek, Kurtuluş Mücadelesinin tarihi anılarına tanıklık edecek. 8 Nisan'da Mamak Kültür Merkezi önünden yola çıkacak ilk kafile 2 gün sürecek gezi kapsamında hem görerek hem de dinleyerek tarihi zaferle ilgili bilgilerini pekiştirecek. Vatandaşların geçmişini daha yakından yerinde görerek tanıması gerektiğini kaydeden Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül şunları söyledi:
"Çocuklarımızın, gençlerimizin, hanım kardeşlerimizin, insanlığın ibret abidesi Çanakkale'yi görmeleri için her yıl Çanakkale'ye kültür gezisi düzenliyoruz. Çanakkale ciltler dolusu kitap okumakla, saatler süren belgeseller izlemekle anlaşılmaz. Küllerinden doğan bir milletin kazandığı zafer ancak yerinde görülerek yaşanarak anlaşılır. Her Türk vatandaşı Çanakkale'ye gidip tarihi ile yüzleşmeli ve ders çıkarmalıdır".
FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mamaklılar Şehitler Diyarı'na Gidiyor hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Mart 2016 tarihinde saat 11 20’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mamaklılar Şehitler Diyarı'na Gidiyor haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı