ANKARA HABERLERİ

Mamak Sanayileşmede Atağa Kalktı

IHA
06.10.2015 - 10:38Son Güncelleme : 06.10.2015 - 10:39
IHA

Mamak Belediyesi, Gökçeyurt (Nenek) Mahallesi’nde yaptığı imar uygulamasının ardından, 214 bin metrekarelik alanda fabrika ve işletmelere ait sanayi parsellerini tamamlayarak, hak sahiplerinin uzun yıllardır beklediği tapularını dağıttı.
Eyüp Sabri Tuncer Lojistik Merkezi’nde gerçekleştirilen tapu dağıtım töreninde 10 işletmeciye tapuları Mamak Belediye Başkanı Mesut Akgül tarafından verildi. Bir bölgede sanayi olmadan gelişimin de mümkün olmadığını kaydeden Akgül, “Uyguladığımız kentsel dönüşüm projelerinin ardından inşaat firmaları ilçemize akın ediyor. Konut projelerine paralel olarak iş dünyasına hitap edecek projeler de geliştiriliyor. 90’lı yıllardan beri imar problemi olan Gökçeyurt Sanayi Bölgemiz istihdam açısından stratejik bir öneme sahip. Önce sanayi alanımızı gezdik ardından kolları sıvadık ve sabırla bu sorunu çözüme kavuşturduk. Mamak artık hem konut hem de ticaret bölgesi olarak cazip bir ilçe. Baki kalan kubbede hoş bir seda bırakabilmek. Yaptıklarımız yapacaklarımızın da garantisidir” dedi. Akgül plan içerisinde bir de cami projesine yer verdiklerinin altını çizdi.
MAMAK BÜYÜYOR
Törene Akgül’ün yanı sıra Ak Parti Ankara 1.Bölge Milletvekili Adayı Ercan Kınacı, Grup Başkanvekili Faruk Gültekin, Başkan Yardımcısı Aydın Demir, Mamak Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı İbrahim Engin, Eyüp Sabri Tuncer Fabrika Koordinatörü Sefa Akoğlan, meclis üyeleri, birim müdürleri ve mahalle muhtarları katıldı. Mamak sermayesine destek olmak için esnafın önünü açtıklarını belirten Akgül, “Bir şehrin gelişmesi, gelişme kaydetmesi, hem yerel yönetimleri ile hem kurumlarıyla, hem yatırımcılarıyla olur. Mamak Belediyesi olarak her zaman üretimden yana olduk. İlçemizde yeni istihdam alanlarının sayısının artmasını temenni ediyor ve yatırımcılarımızı bölgemize davet ediyoruz. Mamak Belediyesi olarak üretime olan desteklerimiz her zaman devam edecek ve bölgenin genişleyen ticaret hacminin daha üst seviyelere çıkması için çalışacağız. Bugün her bölgeye hizmet götürmeye çalışıyoruz. Mamaklılar hizmetin en iyisini hak ediyor” diye konuştu.
SIRA KÖY İMARINDA
Düzenlenen tapu dağıtım töreninde Gökçeyurt yerleşim yeri ile ilgili müjde veren Akgül, mahallede yıllardan beri süregelen imar sorununun da yapılan çalışmalar neticesinde çözüme kavuşturulduğunu, planların bittiğini ve tescil aşamasına geldiğini kaydetti.
İŞ ADAMLARI MEMNUN
Mamak’ta hayata geçirilen her proje ve yatırımın iş adamlarını son derece memnun ettiğinin altını çizen Mamak Sanayici ve İş Adamları Derneği Başkanı İbrahim Engin de, “Mamak Belediye Başkanının imza attığı projeler Mamak’a farklı bir değer kazandırmaktadır. Cumhuriyet tarihinden bu yana Mamak’a böyle yatırım yapılmamıştır.Doğma büyüme Mamaklı olduğum için bir ilçenin nasıl geliştiğine burada şahit oldum.Kendilerine teşekkür ediyoruz” dedi.Eyüp Sabri Tuncer Fabrika Koordinatörü Akoğlan da Akgül’e, Mamak’taki değişim ve dönüşümün yanı sıra bölgenin imar sorununu hızlı bir şekilde çözüme kavuşturdukları için teşekkür etti.
KİMSENİN KAFASI KARIŞMAYACAK
İmar sorununun çözülmesiyle tapusuna kavuşan işletmecilerden Levent Leventoğlu (44), çalışma ile ticaret hacminin artacağını belirterek, “Uzun yıllardır bekliyordum. Bu süreç Mesut Bey ile çok hızlandı. Krediler, yatırımlar anlamında kimsenin kafası karışmayacak” dedi. 18 yıldır tapu beklediğini kaydeden Şeref Danışman da (45), “Yapılaşma yoktu, çevre düzenlemesi yoktu. İmar sorununun çözülmesiyle birlikte alt yapı yatırımları da gelecek.Yeni işyerleri açılacak , istihdam da artacak. Hem çalışan hem işveren kazanacak” dedi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Ankara haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Ankara ilinden Mamak Sanayileşmede Atağa Kalktı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 06 Ekim 2015 tarihinde saat 10 38’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mamak Sanayileşmede Atağa Kalktı haberi güncellenecektir.

  ANKARA YOL DURUMU
  Ankara1 DERECE
  Yol durumu »
  ANKARA NAMAZ VAKİTLERİ
  22 Eylül 2017, Cuma
  • İmsak
   04:49
  • Guneş
   06:28
  • Öğle
   12:52
  • İkindi
   16:18
  • Akşam
   18:55
  • Yatsı
   20:22
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı