Malvarlığını açıklamazsan 5 yıl daha hapis yatarsın

Zafer ÖZTÜRK/LONDRA
25 Ağustos 2012 - 00:00Son Güncelleme : 25 Ağustos 2012 - 11:31

KIBRISLI iş adamı Asil Nadir’i 10 yıl hapse mahkum ettiren savcılık, Poly Peck imparatorluğu’ndan zimmetine geçirdiği iddia edilen milyonlar için araştırma başlatıyor.

Hakim Nadir’e malvarlığını 28 gün içinde açıklamasını aksi takdirde 5 yıl yerine verilen 10 yıllık cezanın tamamını çekeceği uyarısında bulundu. Nadir’in malvarlıklarını belirlemeye yönelik araştırmanın ardından Poly Peck hissedarları ile Nadir’e ait tekstil firmasının alacaklıkları mahkemeye tazminat davası açacakları öğrenildi.

Malvarlığını açıklamazsan 5 yıl daha hapis yatarsın 17 YILLIK MACERA HAPİSLE SON BULDU

 

Edinilen bilgilere göre Savcılık ve Ciddi Suçlar Masası, Nadir’in mahkumiyeti üzerine 60 milyon sterline kadar tazminat talep edebilecek. Savcılık ve alacaklıların, Nadir’in malvarlıklarını yakınlarının üzerine geçirmiş olmasından korktukları ifade ediliyor. Gelecek ay Londra’nın Ağır Ceza Mahkemesi Old Bailey’de görülecek olan finansal davada savcılar Nadir’in mahkum edildiği davayla bağlantılı tazminat ve faiz kaybı talebinde bulunabilecek. Savcılar tazminat davasını Nadir’e ait malvarlıklarını kanıtlamaları durumunda açabilecekler. Öte yandan savcılığın bir diğer çalışmasında ise, Nadir’den 2.5 milyon sterlin mahkeme masrafları ile dava süresinde aldığı milyonlarla ifade edilen yasal para yardımlarının da geri talep edileceği bildirildi.

Hapiste lakabı ‘Para babası’

ASİL Nadir’e önceki gün gönderildiği Belmarsh Cezaevi’ne henüz varmadan takma isim verildiği ortaya çıktı. Mahkumların ‘Para Babası’ anlamına gelen
‘Mr. Moneybags’ diye seslendiği Nadir’i zor günlerin beklediği konuşuluyor.

TÜRKİYE’DE KUMARHANE İŞLETTİK

Etiketler:


    EN ÇOK OKUNANLAR

      Sayfa Başı