Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Malum tarafın saldırısı

Aykut Hoca her şeyin kuralına göre yapıldığını söyledi ve “Malum tarafın saldırısı bu” dedi. Benzer açıklama şike davası boyunca Aziz Yıldırım ve bazı yöneticiler tarafından da yapılmıştı.

Ahmet ERCANLAR
SON GÜNCELLEME

SÜPER Kupa finalindeki Galatasaray derbisi sonrası yaptığı açıklamalar nedeniyle PFDK’ya sevkedilen Aykut Kocaman’ın, Sapanca Gölü kıyısında yaptırdığı villa inşaatı mühürlendi. Kocaman ise bu durumu “Malum tarafın saldırısı” şeklinde değerlendirdi. Benzer açıklamalar şike davası süreci boyunca Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım ve bazı yöneticiler tarafından da yapılmıştı...

Aykut Kocaman 3.5 yıl önce memleketi Sapanca’da üzerinde ev olan bir arazi satın aldı. Ardından da 28 Haziran tarihinde Sapanca Belediyesi’ne yenileme için dilekçe vererek tadilat izni istedi. Sapanca Belediyesi de Aykut Kocaman’ın dilekçesine  olumlu cevap verdi.

Şikayet üzerine harekete geçtiler

Kocaman evde yıkım yapmadan tadilata başladı. Ancak yapılan bir şikayet sonucunda harekete geçen Sapanca Belediyesi ekipleri Kocaman’ın inşaatını mühürledi. Mühürlenen ev inşaatı hakkında Sapanca Belediyesi’nin bu hafta gerçekleşecek encümen toplantısında cezai işlem uygulaması ve yıkım kararı alması bekleniyor. Peki Kocaman bu kararı nasıl karşıladı? Yaşanan olay konusunda büyük bir şaşkınlık yaşayan Kocaman’ın yakın çevresine ilk tepkisi olaya karşı bakışının net göstergersiydi...
Bu olayın bir anda olmasının ve belirli medya çevrelerince de haberin dağıtılmasının kasıtlı olduğunu vurgulayan Kocaman, her şeyin kuralına uygun olarak yapıldığını belirtti.

Yasa dışı iş olmasın, diye uyarmış

Kocaman’ın işlemleri yasalara uygun yapmalarına rağmen bu saldırının gerçekleşmesini manidar buldu ve şöyle konuştu: ”Bu bir saldırı... Malum tarafın saldırısı...”

Bilgisine başvurduğumuz Aykut Kocaman’ın kardeşi Erkut Kocaman da duruma tepkiliydi. Erkut Kocaman şöyle konuştu: “Biz bu araziyi 3.5 sene önce aldık. Araziyi aldıktan sonra gerekli izinleri de aldık. Danıştay kararına uygun olarak tüm tadilatları yaptık. Hatta tadilatlar yapılırken Aykut Kocaman ‘Aman dikkat edin yasa dışı bir şey olmasın’ diye bizi uyardı. Erkut Kocaman bu olayda art niyet olduğunu belirterek her şeyi kuralına uygun yapmalarından dolayı büyük şaşkınlık yaşadıklarını söyledi.


Bunları da Beğenebilirsiniz