Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Malmö’yü yen yoksa tekmeyi yersin

Ünsal TURAN / MALMÖ
SON GÜNCELLEME
İsveç’in yüksek tirajlı gazetesi Afton Bladet, manşetten verdiği haberde, ‘Türk medyasına göre Rıza Çalımbay ya Malmö’yü yenecek, ya da tekmeyi yiyecek’ ifadelerini kullandı.

MALMÖ maçı öncesi Beşiktaş’ta sinirler gergin. Siyah beyazlılar, önceki gün yapılan idmanın ilk 20 dakikasından sonra çalışmayı taraftarlara kapatırken, gurbetçilerin, ‘Buraya ne yapmaya geldiniz?’ diyerek oyunculara sataştıkları gözlendi. ‘Malmö’yü yen, yoksa tekmeyi yersin’ manşetiyle Beşiktaş Teknik Direktörü Rıza Çalımbay’ın açıklamalarına yer veren İsveç’in Afton Bladet gazetesi, ‘Rıza Çalımbay, takımını, boynunda iple yönetiyor. Türk medyasına göre Çalımbay ya Malmö’yü yenecek, ya da tekmeyi yiyecek’ ifadelerini kullandı.

Gazete ayrıca, Rıza Çalımbay’ın ‘Bizim için çok zor olacak ama kazanma şansımız çok’ sözleri yanısıra, yazıda ‘360 Dakikada sadece 1 gol. Çalımbay, ilk 11’i çıkaracak takımı hala kuramadı. Bu maçta Çalımbay işini kaybedebilir’ cümleleri kullanıldı. Sydsvenska gazetesi ise, ‘Kriz kulübü Beşiktaş idmanı kapattı’ manşetiyle verdiği haberde, Beşiktaş yönetiminin ‘Bizim kulübümüzde kriz falan yok. Bütün bunlar medyanın uydurması. Hocamız Çalımbay’dır. Kulübün bu konuda bir kriz toplantısı yaptığı doğru değildir. Böyle bir planımız da yok. Bazıları sorun yaratmak için mevcut durumdan çok uzak şeyler yazıyorlar’ sözlerine yer verdi.

İsveçli yazarlar ‘Beşiktaş’ dedi

Richard Akkerson, ‘Malmö’nün çok sorunu var. Beşiktaş kazanır ve tur atlar’ derken Mattias Larsson, siyah beyazlı takımı daha şanslı gördüğünü ifade etti.

MALMÖ-Beşiktaş maçını değerlendiren İsveçli spor yazarları, siyah beyazlı temsilcimize daha fazla şans tanıyor. Sydsvenska gazetesinden Richard Akkerson, ‘Malmö için çok zor bir maç olacak. Karşılaşmayı Beşiktaş alır. İsveçliler Türk futbolunu çok seyretmeseler de büyük saygı duyuyorlar. Malmö’nün orta sahada büyük sorunu var. Sakat oyuncuları var. Beşiktaşlı oyuncular, Alfonso’yu engelleyebilirlerse maçı alırlar. Beşiktaş’ta Ailton çok iyi. Beşiktaş eski ve güçlü kulüp, maçın favorisi’ dedi.

Afton Bladet gazetesi yazarı Mattias Larsson, Malmö’nün çok kötü bir sezon geçirdiğini belirterek ‘Malmö şampiyonluk iddiasından da uzaklaştı. Ligde çok kötü sonuçlar alıyor. Ben Beşiktaş’ın daha şanslı olduğunu söylemek istiyorum. Ancak Beşiktaş, 1990’da Malmö ile oynadığı zamanki gücüne sahip değil. İstanbul’da şansla yendik, burada da şansımız devam eder mi bilemiyorum ama Beşiktaşlı oyuncular ve Çalımbay’ın aşırı heyecanlı olduklarını gördüm. Bu da maçı kaybetmelerine neden olabilir’ dedi.

Demirören’e serum tedavisi

BEŞİKTAŞ Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören, hastlığına rağmen Malmö’de takımını yalnız bırakmıyor. Demirören, basın mensuplarının maç için düşüncelerini sorması üzerine, ‘Futbol sahada konuşulur’ dedi. Hastalığı süren ve buna karşın takımı yalnız bırakmayan Demirören’in, Malmö’de de serum tedavisini sürdürdüğü öğrenildi.


Beşiktaş’ı sivil polisler koruyacak

MALMÖ-
Beşiktaş maçı öncesi, çok sıkı güvenlik önlemleri alındı. Malmö yöneticisi Patrik Jandelin, ‘Saha görevlisi sayısı az gelebilir ama sivil polisler çok. Polisle toplantılar yaptık. Bölücü terör örgütü mensuplarının eylem yapmasına göz yummayacağız. Çok iyi güvenlik önlemleri alındı. Türk seyircisi rahat bir şekilde maça gelebilir. Onları dostça ve eğlenceli geçmesini arzuladığımız maça bekliyoruz’ dedi. Jandelin, 15 bin kişilik statta yaklaşık 7 bin bilet satıldığını belirterek, bilet fiyatlarının 140 ile 350 kron arasında değiştiğini söyledi.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler