Ege Haberleri

EGE

  Malkoçoğlu NEREYE BAKIYOR

  Ersan KÜÇÜKKURU, (DHA)
  18 Eylül 2012 - 00:00Son Güncelleme : 17 Eylül 2012 - 16:48

  Biga Sancak Beyi Osman Bey Geleneksel Okçuluk Müsabakaları büyük coşkuya sahne oldu. Atlılarla okçuları Türk Sineması’nın ve Malkoçoğlu filmlerinin unutulmaz ismi Cüneyt Arkın da oğlu Kaan’la izledi. Arkın’ın bir ara dalıp gittiği gözlendi.

  Çanakkale Biga Sancak Beyi Osman Bey Geleneksel Okçuluk Müsabakaları büyük coşkuyla gerçekleşti. Türkiye’nin yanı sıra, Moğolistan, Bulgaristan, Romanya, Macaristan, İsviçre, Slovakya ve Yunanistan’dan gelen 130 okçu, atlı ve yaya olarak hedefleri vurmaya çalıştı. Etkinliği Türk sinemasının ve Malkoçoğlu filmlerinin unutulmaz ismi Cüneyt Arkın, oğlu Kaan’la izledi. Issız Adam filmi ile ünlenen, İstanbul Atlı Okçuluk Spor Kulübü Başkanı ve oyuncu Cemal Hünal ile Fetih 1453 Filmi’nde İsa Paşa karakterini canlandıran Murat Sezal da etkinliğe katıldı.
  Yarışmalarda, hareketli puta atışında bayanlarda birinci Moğolistan’dan Yambiidanchir Bayartsetseg, erkeklerde ise Türkiye’den Ali Kılıç oldu. Sabit puta 90 metre kategorisi erkeklerde Cüneyt Gümüş, sabit puta bayanlarda 60’da Tuğba Acar, 50 libre ve altı erkeklerde Adnan Mehel, memluk atışlarındai Kaan Akdağ, kabak atışlarında Mustafa Emrah, atlı okçulukta Sabri Kavuncu birinciliği kazandı. Yarışmalarda başarı elde eden sporculara seramikten yapılmış Piri Reis’in haritası hediye edildi.

  Malkoçoğlu NEREYE BAKIYOR

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı