Gündem Haberleri

  Malki cinayeti davasına devam edildi

  Nail KAHRAMAN/BURSA, (DHA)
  16.12.2009 - 16:17 | Son Güncelleme:

  YARGITAY’ın Bursa 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nce verilen kararı iki kez bozmasının ardından yeniden görülmeye başlanan Nesim Malki cinayeti davasına devam edildi. Sadece tutuklu sanıkların hazır bulunduğu duruşmayı mahkeme heyeti Şubat ayına erteledi.

  Bursa’da 1996 yılında uğradığı silahlı saldırı sonucu yaşamını yitiren işadamı Nesim Malki cinayeti davasına Bursa 2’nci Ağır Ceza Mahkemesi’nde bugün devam edildi.

  Duruşmaya ‘tetikçilik’le suçlanan tutuklu sanık Oğuz Işıklı ve Mücahit Çakal katıldı. Tutuksuz sanık Erol Evcil’in ve bir önceki duruşmada tahliye edilen ve by-pass ameliyatı olan Burhanettin Türkeş’in katılmadığı duruşmada söz alan tutuklu sanıklarından Oğuz Işıklı’nın avukatları Veysel Aşkın ve Alper Oyan, yaklaşık 2.5 yıldır cezaevinde bulunan ve sağlık problemleri yaşayan müvekkillerinin tahliyesini talep etti. Müvekkillerinin tahliye edilmesi halinde, askerlik görevini yapmak için belirlenecek birliğe teslim olacağını, bu nedenle müvekkillerinin yurt dışına kaçma gibi bir durumu bulunmadığını söylediler.

  Diğer tutuklu sanık Mücahit Çakal ise davanın 15 yıldır sürdüğünü, kendisinin de bu davada 10 yıldır yargılandığını kaydetti. Davada isimleri geçen sanıklar Erol Evcil ve Burhanettin Türkeş’in tahliye edildiklerini hatırlatan Çakal, “Evcil ve Türkeş içeride de dışarıda da rahat. Çünkü paraları var. Milyon dolarları var. Ben ise geçimimi sağladığım 3 dükkanımı bu dava sürecince sattım. Asıl mağdur olan ben ve ailem. Tahliyemi istiyorum” dedi.

  Mahkeme heyeti duruşmayı şubat ayına ertelerken, tutuklu sanıkların tahliye istemini kabul etmedi.

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı