Gündem Haberleri

  Malkaralı öğrencilerden Mardinli akranlarına yardım

  A.A
  16.12.2009 - 13:08 | Son Güncelleme:

  Tekirdağ'ın Malkara ilçesindeki Mehmet Akif Ersoy İlköğretim Okulu öğrencileri, Mardin'in Midyat ilçesine bağlı Acırlı beldesindeki Atatürk İlköğretim Okulunda eğitim gören akranlarına kıyafet yardımında bulundu.

  Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü'nde faaliyet gösteren minik öğrenciler, okulda düzenledikleri yardım kampanyasında 25 koli giyim eşyası topladı.

  Kampanya sonucunda toplanan kıyafetler, kulüp öğretmenleri Esra Gündoğan ve Mina Yüce tarafından Mardin'in Midyat ilçesi Acırlı beldesindeki Atatürk İlköğretim Okuluna gönderildi.

  Öğretmenlerden Gündoğan, yaptığı açıklamada, kampanyanın öğrencilerden gelen talep üzerine başlatıldığını söyledi.
  Zorluklar içinde eğitim gören Mardinli öğrencilere kıyafet yardımında bulunmaya karar verdiklerini belirten Gündoğan, şu bilgileri verdi:
  “Öğrencilerim, televizyonda Mardinli öğrencilerin kıyafetlerini çok yıpranmış olarak görmüşler. Bunun üzerine bana gelerek böyle bir kampanya düzenlemeyi teklif ettiler. Ben de bu düşüncemizi okul yönetimine aktardım ve takdirle karşılandık. Kampanya sürecinde kıyafet toplama çabaları görülmeye değer olan öğrencilerimiz, kısa sürede 25 koli giyim eşyası topladı. Umarım Mardinli çocuklarımızı mutlu etmişizdir.”

   

  Etiketler:
  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı