TEKİRDAĞ HABERLERİ

Malkara'da Kutlu Doğum etkinliği

DHA
29.04.2017 - 16:44Son Güncelleme :
DHA


Murat YAYIN/MALKARA(Tekirdağ),(DHA)-TEKİRDAĞ'ın Malkara İlçesi Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde Kutlu Doğum etkinliği düzenlendi.

Malkara Anadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki etkinlik İstiklal Marşı'nı okunmasıyla başlayıp,  Muhammed Abdullah Ceylan' ın Kur'an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Okul Müdürü Alaettin Hacıcaferoğlu , "Asırlardan beri Efendimizin doğumunu mevlid kandillerinde ve son zamanlarda da Kutlu Doğum haftalarında çeşitli etkinliklerle ümmeti olarak kutlarız ve kutlamalıyız. O'nun gelişi Yüce Rabbimizin biz insanlara olan merhametinin göstergesidir. Çünkü Allah Teâlâ bizi O'nunla ateşten kurtarmayı murad etmiştir. Efendimiz bu durumu şöyle izah ediyor. 'Benimle sizin durumunuzun örneği ateş yakan bir adamın örneğine benzer. Pervane ve kelebekler ateşe düşmeye başlayınca adam onları engellemeye çalışır. Ben de sizi kuşağınızdan tutup ateşten korumaya çalışıyorum ama siz elimden kaçıp gidiyorsunuz.' Kurtulabilmek için ya O'na elimizi uzatacağız, ya da kuşağımızı sağlam bağlayacağız ki, o tuttuğunda, kuşağımız belimizden sökülmesin ve ateşe düşmeyelim. Bunu yapmanın yolu da onu anlamak ve onun gibi yaşamaya çalışmaktır. Bu anmaların ve yaptığımız programların gayesi de budur. Anlayalım ki,  şahsi bunalımlarımıza çare bulalım. Anlayalım k,  toplumsal yaralarımız çözüm bulsun. Anlayalım ki, evrensel hak batıl mücadelesinde doğru yerde durabilelim. Zulüm ve fitnenin kol gezdiği coğrafyamızı kurtarabilelim. Çocuklarımızı babasız, analarımızı evlatsız bırakan ruhunu ve ömrünü zalimlere kiralamış içimizdeki hainler temizlensin. Güven toplumu yeniden inşa edilsin. O'nun gibi yaşayalım ki, içimiz temizlensin" dedi.

Etkinlikle öğrenciler şiirler okuyup, 'hicret' konulu tiyatro oyunu sahnelendi ve ilahi korosu konser verdi.


 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Malkara'da Kutlu Doğum etkinliği hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Nisan 2017 tarihinde saat 16 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Malkara'da Kutlu Doğum etkinliği haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı