TEKİRDAĞ HABERLERİ

Malkara Süt Üreticileri Birliği Mali Kongresi yapıldı

AA / Alper Eral
29.02.2016 - 17:39Son Güncelleme :
AA / Alper Eral

TEKİRDAĞ (AA) - Malkara Süt Üreticileri Birliği Mali Genel Kurulu gerçekleştirildi.

Malkara Kültür Sarayı'nda düzenlenen genel kurulda, Divan Başkanlığı'na Ziraat Odası Başkanı Mustafa Gündüz, katip üyeliklere de Recep Gündoğdu ve Nihat Bayru getirildi.

Birlik Başkanı Osman Turgutlugil, Süt Üreticileri Birliği ve Süt Üreticileri Birliği Hayvancılık ve Hizmet İktisadi İşletmesi'nin faaliyet raporlarını okumasının ardından genel kurulda okunan denetim, gelir gider ve tahmini bütçe raporları okunarak genel kurula sunuldu.

Turgutlugil, yaptığı konuşmada, birlik olarak toplam 58 mahalleden süt aldıklarını belirterek, "26 köyde kooperatifler ile ve 32 köyde toplayıcılarla sözleşme yaparak süt almaktadır. 2015 yılında toplam yem satışımız 8 milyon 279 bin lira olarak gerçekleşmiş olup Malkara Bölgesinde yem fiyatlarının belirlenmesi ve kontrol altında tutulması konusunda birliğimiz belirleyici bir rol üstlenmiştir" dedi.

Genel kurul, diğer gündem maddelerinin görüşülmesinin ardından sona erdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Malkara Süt Üreticileri Birliği Mali Kongresi yapıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 29 Şubat 2016 tarihinde saat 17 39’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Malkara Süt Üreticileri Birliği Mali Kongresi yapıldı haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı