TEKİRDAĞ HABERLERİ

Malkara Belediyesi Kosova Mamuşalı Misafirleri Ağırladı

IHA
15.10.2015 - 19:03Son Güncelleme :

TEKİRDAĞ MALKARA BELEDİYE BAŞKANI ULAŞ YURDAKUL, KOSOVA’NIN TEK TÜRK BELEDİYESİ OLAN MAMUŞA İLÇESİNDEN GELEN MİSAFİRLERİ AĞIRLADI.

IHA

TEKİRDAĞ (İHA) – Tekirdağ’ın Malkara İlçe Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Kosova’nın tek Türk Belediyesi olan Mamuşa ilçesinden gelen misafirleri ağırladı.
Belediye Mecils Odası’nda gerçekleşin ziyarette, Malkara Belediye Başkanı Ulaş Yurdakul, Mamuşa Belediyesi Planlama ve Şehirleşme Müdürü Yalçın Mazrek, Mamuşa Anadolu İlk ve Orta Öğretim Okulu Müdürü Mülazim Mazrek ve Mamuşalı öğrencileri yer aldı.
Sizi burada ağırlamaktan dolayı çok mutluluk duyduğunu belirten Belediye Başkanı Yurdakul, "Öncelikle hoş geldiniz diyorum. Umuyoruz ki, hem sizlerin ziyareti hem de bizim oraya gelmemiz iki şehir arasındaki kardeş şehir ilişkilerini kültür bağlarını kuvvetlendirecek. Bizler öncelikle başkanımıza selamlarımız iletiyoruz. Ziyaretiniz için teşekkür ediyorum" dedi.
Mamuşa Belediyesi Planlama ve Şehirleşme Müdürü Yalçın Mazrek, "İlk önce Belediye Başkanımıza, Kent Konseyi Başkanımıza ve Başkan Yardımcılarına bizi ağırladıkları için teşekkür ediyorum. Mamuşa Belediyesi ile Malkara Belediyesi inşallah bundan sonra kardeş belediye protokolü dahilinde daha iyi ilişkiler kurup, daha güzel projeler elde edecek. Bu ilk adımdı. Kent Konseyinden, Gençlik Konseyinden arkadaşları Mamuşaya davet ediyoruz” dedi.
“MAMUŞA BELEDİYESİ KOSOVA’DAKİ TEK TÜRK BELEDİYESİDİR”
Mamuşa Belediyesi olarak kısa bir bilgi veren Mamuşa Belediyesi Planlama ve Şehirleşme Müdürü Yalçın Mazrek” “Mamuşa Belediyesi Kosova’daki tek Türk Belediyesidir. Kosava’da mevcut 38 belediye var. Bunlardan bir tanesi Mamuşa Belediyesi’dir ve diğer 38 belediyeyle eşit statüde. Sadece ayrıcalıkları var. Resmi dili Türkçe, yazışmalar bütün evraklar Türkçe biliniyor. Mamuşa Belediyesi 6 bin nüfuslu bir yer ama Türkiye’de birçok kardeş belediyemiz var. Bundan sonra Malkara Belediyesi de artık bizim kardeş belediyemiz. İlk meclis toplantımızda kardeşlik protokolünün imzalanması gündeme alınacaktır. Malkara Belediyesi de bizim Türkiye de ki kardeş belediyelerimizden olacaktır ve bu projenin devamı gelecektir buna inanıyorum” ifadelerini kullandı.
Malkara sokaklarında kısa bir gezinti yapan Mamuşalı ziyaretçiler, kentte bir konakladıktan sonra Çanakkale’ye hareket etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Tekirdağ haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Tekirdağ ilinden Malkara Belediyesi Kosova Mamuşalı Misafirleri Ağırladı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 15 Ekim 2015 tarihinde saat 19 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Malkara Belediyesi Kosova Mamuşalı Misafirleri Ağırladı haberi güncellenecektir.

TEKİRDAĞ NAMAZ VAKİTLERİ

09 Aralık 2017, Cumartesi
 • İmsak
  06:27
 • Guneş
  08:16
 • Öğle
  13:14
 • İkindi
  15:35
 • Akşam
  17:50
 • Yatsı
  19:26
Sayfa Başı