Ege Haberleri

  Maliyecinin lokal eylemi

  Mustafa OĞUZ / İZMİR, (DHA)
  12.10.2011 - 00:00 | Son Güncelleme:

  BÜRO Emekçileri Sendikası (BES) üyeleri, Konak’taki İzmir Vergi Dairesi Başkanlığı’nda bulunan lokallerinin kapatılma kararını protesto etti.

  İzmir’deki 3 bin 500 Maliye çalışanına 2001 yılından bu yana hizmet veren lokalin tek sosyal tesisleri olrduğunu belirten BES Şube Başkanı Ramis Sağlam, “Diyorlar ki, ‘Resmi kurum içinde lokal olur mu?’ Yıllardır hiç bir sorun yaşamadan kullanılan lokalimiz şimdi mi sorun oldu? Herkes herkesin kafasının içindekini biliyor. Gerekçe ne gösterilirse gösterilsin herkes durumu biliyor. Binlerce maliye çalışanının algılayışı lokalimizin kapatılmasında alkollü olduğudur” dedi.
  Sağlam, yakında yemekhanelerin de özelleştirmeye hazırlanıldığını da belirterek, şu görüşleri ileri sürdü:

  Sıra yemekhanede

  “Ticarileştirilip piyasaya açılan yemekhanelerimizde bugünkü yemek kalitesi olmadığı gibi fiyatlar da yükselecek. Lokalimizin kapatılmasında bir müfettiş raporundan söz ediliyor. Bütün sorun işte bu rapordadır. Müfettiş kendiliğinden gelmemiştir. Yemekhanelerde yaşanan olumsuzlar üzerine gelmiştir. Yıllardır maliye emekçilerinin katkı payları ile biriken paralarımız tadilat adı altında işlerde ve satın alma, ihale usulleri tanınmayarak iç edilmiştir. Ne lokalimizden, ne de yemekhanelerimizden vazgeçmeyeceğiz.”

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı