EDİRNE HABERLERİ

Maliye Çalışanları Haklarını İstedi

IHA
25.02.2015 - 18:03Son Güncelleme :

MEMUR-SEN EDİRNE ŞUBESİ ÜYELERİ, BÜRO MEMUR SEN GENEL YETKİLİ SENDİKA OLARAK MALİYE ÇALIŞANLARININ UĞRADIĞI HAK KAYIPLARINA İLİŞKİN SARAÇLAR CADDESİ POSTANE ÖNÜNDE BASIN AÇIKLAMASI YAPTI.

IHA

Memur-Sen Edirne Şubesi üyeleri, maliye çalışanlarının hak kaybına uğradığını iddia ederek eylem yaptı.
Edirne’de Saraçlar Caddesinde toplanan yaklaşık 25 kişilik sendika üyesi, haklarını istedi. Memur-Sen Edirne Şubesi Başkanı Memet Sait Ercan, grup adına yaptığı açıklamada, Büro Memur-Sen olarak Vergi Haftasını farklı etkinliklerle kutlamak istediklerini belirterek, "Ancak ülkemiz gelirlerinin büyük bir bölümünü oluşturan vergileri toplayan, devletin bütçesini yapan, harcamalarını kontrol eden Maliye Bakanlığı çalışanlarının uğradığı hak kayıpları, verilmeyen hakları nedeniyle bizleri burada bir araya getirmiştir" dedi.
Maliye çalışanlarının en büyük görevinin devletin gelirlerinin toplanmasında ve harcanmasında düzeni sağlamak olduğunu dile getiren Ercan, "Bu önemli görev, ülkemiz ekonomisinin can damarıdır. Şayet devletin gelirleri toplanmazsa ya da toplamada aksaklıklar yaşanırsa ülkemizin mali yapısı, sosyal yapısı, kısacası ülkemizin her alanı olumsuz yönde etkilenecektir. Maliye ve Gelir İdaresi çalışanları toplam bazda milyonlarca lira değerindeki evraklara büyük bir risk altında imza atmaktadır. Yapılan görevin her alanında başta para, menkul, ve gayrimenkul kıymetler olduğu için çalışanların azami dikkatli ve mevzuata hakim olması gerekmektedir. Yapılacak en ufak bir hatanın düzeltilmesi çok zor olmaktadır. Bazen ise en ufak bir hata nedeniyle personel tarafından karşılanması güç olan zimmetler çıkmaktadır ve personel aylar hatta yıllar süren mahkemelerle uğraşmak zorunda kalmaktadır. Ülkemiz ekonomisi için gece gündüz demeden çalışarak milyarlarca vergiyi tahsil eden maliye çalışanları maalesef emeklerinin karşılığını alamamaktadırlar" ifadelerini kaydetti.
Maliye Bakanlığı çalışanlarının mali ve özlük haklarının Türkiye’deki diğer çalışanlardan daha fazla olduğunu dile getirerek, "Tabiri caizse musluğun başını tutan maliye çalışanlarına bu musluktan bir damla su dahi çok görülmektedir. İş yoğunluğunun, iş riskinin ve sorumluluğun fazla olduğu Maliye Bakanlığı’ndaki çalışanların ek ödeme oranlarının arttırılması gerekmektedir" şeklinde konuştu.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Edirne haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Edirne ilinden Maliye Çalışanları Haklarını İstedi hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 25 Şubat 2015 tarihinde saat 18 03’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Maliye Çalışanları Haklarını İstedi haberi güncellenecektir.

EDİRNE NAMAZ VAKİTLERİ

12 Aralık 2017, Salı
 • İmsak
  06:34
 • Guneş
  08:24
 • Öğle
  13:19
 • İkindi
  15:37
 • Akşam
  17:51
 • Yatsı
  19:29
Sayfa Başı