Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Maliye Bakanı Unakıtan'ın damadı kefaletle serbest bırakıldı

  A.A.
  05 Ağustos 2006 - 17:48Son Güncelleme : 05 Ağustos 2006 - 18:02

  Konya'da önceki gün 4 kişinin öldüğü trafik kazasına karışan cipin sürücüsü olduğu belirtilen Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın damadı Eyüp Sabri Küçük, Çumra'da çıkarıldığı mahkemece, tutuksuz yargılanmak üzere kefaletle serbest bırakıldı.

  Konya'nın Çumra ilçesinde 4 kişinin ölümüyle sonuçlanan trafik kazasının ardından, Başkent Üniversitesi Konya Araştırma ve Uygulama Hastanesinde tedavi altına alınan Maliye Bakanı Unakıtan'ın damadı olan kazaya karışan aracın sürücüsü Eyüp Sabri Küçük, taburcu olduktan sonra Çumra'ya götürülerek, adliyeye çıkartıldı.

  Savcılık, Küçük ile kazada hayatını kaybeden kişilerin yakınlarının ifadelerini aldı. Kazada hayatını kaybeden Senem Kıyak'ın (81) oğlu Mehmet Ali Kıyak, çıkışta gazetecilere, karşı taraftan şikayetçi olmadığını belirtti.

  Adliyenin kapısında bekleyen jandarma ekipleri, gazetecilerin adliye binasına girmesine izin vermedi.
  Savcılıkça ifadesi alındıktan sonra nöbetçi mahkemeye sevk edilen Eyüp Sabri Küçük, çıkarıldığı mahkemece tutuksuz yargılanmak üzere, 10 bin YTL kefaletle serbest bırakıldı.

  Konya-Karaman kara yolunun 36. kilometresindeki Alibeyhüyüğü Kavşağı'nda önceki gün bir otomobil ile Maliye Bakanı Kemal Unakıtan'ın oğlu Abdullah Unakıtan'ın da içinde olduğu cipin çarpışması sonucu, 4 kişi ölmüş, kazada Unakıtan'la birlikte 5 kişi yaralanmıştı.
  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı