GAZİANTEP HABERLERİ

Maliye Bakanı Mehmet Şimşek

IHA
10.10.2015 - 10:13Son Güncelleme :

GAZİANTEP’TEKİ YAŞAYAN MARDİNLİLER EĞİTİM KÜLTÜR VE DAYANIŞMA VAKFI (MAREV)’İ ZİYARET EDEN MALİYE BAKANI MEHMET ŞİMŞEK VE AK PARTİLİ MİLLETVEKİLİ ADAYLARI MAREV BAŞKANI ABDÜLKERİM ASLAN’DAN ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ ALDILAR.

IHA

Gaziantep’teki Yaşayan Mardinliler Eğitim Kültür Ve Dayanışma Vakfı (MAREV)’i ziyaret eden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek ve Ak Partili Milletvekili adayları MAREV Başkanı Abdülkerim Aslan’dan çalışmalar hakkında bilgi aldılar.
1 Kasım erken genel seçimleri nedeniyle seçim çalışmalarını sürdüren Ak Parti Milletvekili adayları kısa adı MAREV olan Gaziantep’te Yaşayan Mardinliler Eğitim Kültür Ve Dayanışma Vakfı’nı ziyaret etti. Ziyarete Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, Ak Parti Gaziantep Milletvekili Mehmet Erdoğan, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, Ak Parti İl Başkanı Eyüp Özkececi’nin yanı sıra çok sayıda Ak Parti milletvekili adayı ve davetliler katıldı. Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’in MAREV’i ziyaretine Mardinli İş Adamı Mahsun Altunkaya, MAREV Yönetim Kurulu üyeleri Abdulkadir Güzel, Mehmet Akan, Mehmet Ali Durmaz, Nurullah Tosun, Bilal Şimşek, Yılmaz Tural, Mehmet Salih Türk, Seyit Akan ve çok sayıda Mardinli sanayici ve iş adamı katıldı.
“MAREV’İ YAKINDAN İZLİYORUM”
MAREV’in Türkiye genelinde bir marka sivil toplum örgütü olduğunun altını çizen Maliye Bakanı Mehmet Şimşek çalışmaları yakından izlediğini ve örnek hizmetleriyle MAREV’in birçok ilde önemli projeler ürettiğini ifade etti. 1 Kasım seçimleriyle ilgili değerlendirmelerde de bulunan Maliye Bakanı Mehmet Şimşek Türkiye’nin 1 Kasım’da Ak Partiyi güçlü bir şekilde iktidara taşıyacağına inandıklarının altını da çizdi. MAREV’in Gaziantep’teki hizmetleri hakkında brifing veren Başkan Abdülkerim Arslan eğitim odaklı projelere imza atarak geçlerin eğitimde fırsat eşitliği yakalamasına destek sağladıklarını belirtti. MAREV’in kendileri için birleştirici bir çatı oluşturduğunu belirten Mardinli İşadamı Mahsun Altunkaya da, doğdukları kenti unutmadıkları gibi doydukları kente de hizmeti görev edindiklerini ifade etti. Altunkaya, “Bizler yaşadığımız Gaziantep’in gelişmesi ve kalkınmasına katkılar sağlamaya, eğitim alanındaki birçok soruna çözümler üretmeye, üniversite öğrencilerine burs, sınavlara hazırlanan orta öğretim öğrencilerine yönelik kurs hizmetleri verdiklerini de hatırlatarak yapılan çalışmaların her zaman arkasında olacaklarını da belirtti.
Ziyaretin sonunda MAREV’e desteklerinden dolayı Maliye Bakanı Mehmet Şimşek’e günün anısına bir plaket verildi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Gaziantep haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Gaziantep ilinden Maliye Bakanı Mehmet Şimşek hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 10 Ekim 2015 tarihinde saat 10 13’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Maliye Bakanı Mehmet Şimşek haberi güncellenecektir.

  GAZİANTEP NAMAZ VAKİTLERİ
  18 Kasım 2017, Cumartesi
  • İmsak
   05:26
  • Guneş
   07:05
  • Öğle
   12:26
  • İkindi
   15:09
  • Akşam
   17:27
  • Yatsı
   18:54
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı