« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Malik Fathi'nin Almanya aşkı

Almanya Birinci Ligi takımlarından Hertha BSC Berlin'de forma giyen Malik Fathi, yeniden Alman Milli Takımı'nda oynamak istediğini söyledi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Malik Fathi, Berliner Kurier gazetesine yaptığı açıklamada, Alman Milli Takımı'nda 2 kez forma giydiğini belirterek, "En büyük isteğim Alman Milli Takımı'na dönmek. 2008 yılında Avrupa Şampiyonası'na katılmak da kariyerimin doruk noktası olur. Ancak bunun için bu sezon çok iyi oynamam gerekiyor" dedi.

Alman Milli Takımı'nda ilk kez giydiği formayı Hertha BSC Berlin'in Gençlik Akademisi'ne vereceğini ifade eden Malik, “Milli takımda 10. kez giyeceğim formayı da annem Marion'a hediye edeceğim” diye konuştu.

Malik, Hertha'nın genç takımından yetişen ilk milli futbolcu olma gururunu da taşıdığını, başkent ekibinde kendisini çok rahat hissettiğini, bundan dolayı başka takımlardan teklifler olmasına rağmen takımda kaldığını ifade etti.
Kendisini her zaman daha fazla geliştirmek, özellikle hücuma yönelik olarak daha güçlü olmak istediğini kaydeden Malik, “101 maçta tek bir gol atmak beni de mutlu etmiyor” şeklinde konuştu.

Berlin doğumlu olan Malik, Hertha BSC Berlin takımında 2001 yılından bu yana forma giyiyor. Alman Milli Takımı'nda 2 kez oynayan genç futbolcu, Bundesliga'da oynadığı 101 maçta sadece 1 gol attı.

Bunları da Beğenebilirsiniz