KONYA HABERLERİ

Mali Müşavirlere E-tebligat Anlatıldı

IHA
17.09.2015 - 09:37Son Güncelleme :

KONYA SMMM ODASINDA DÜZENLENEN TOPLANTIDA MALİ MÜŞAVİRLERE BİLGİ VERİLDİ

IHA

Konya Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler (SMMM) Odasında düzenlenen bilgilendirme toplantısında elektronik tebligat anlatıldı.
Konya SMMM Odası konferans salonunda elektronik tebligat uygulamaları ve e-yoklama ile ilgili düzenlenen toplantıya mali müşavirler ilgi gösterdi. Toplantının açılışında konuşan Konya SMMM Odası Başkanı İsmail Turan, yeni uygulamaya mükelleflerin henüz hazır olmadığını söyledi. Turan, “Elektronik tebligat ve e-yoklama artık mesleğimizin vazgeçilmez unsurları. Yayınlanan tebliğ ile uygulama başladı. 2016 yılında da uygulama bütün mükellefler için başlıyor. Bu konuda hata yapmamak için elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Ama şu anda elektronik tebligatta mükelleflerin birçoğu hazır değil. Bu iş yine bize düşecek ama ben meslektaşlarımı uyarıyorum, mükelleflerinin e-tebligat şifrelerini almasınlar. Çünkü ulaşacak tebligatta 5 günlük süre içerisinde cevap verilmezse tebligat kabul edilmiş sayılıyor. Mükellefler şifrelerini alarak bu sistemi kendilerinin takip etmesi lazım. Biz bir de bu görevi üstlenirsek iş yoğunluğumuz daha da artar. Bizim talebimiz kademeli olarak elektronik tebligata geçilmesiydi ancak yürürlüğe girdi” dedi.
Konya Vergi Dairesi Başkanı Musa Kazım Ünver’in konuşmasının ardında Konya Vergi Dairesi Grup Müdürleri sunum yaparak meslek mensuplarını bilgilendirdi.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Konya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Konya ilinden Mali Müşavirlere E-tebligat Anlatıldı hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 17 Eylül 2015 tarihinde saat 09 37’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Mali Müşavirlere E-tebligat Anlatıldı haberi güncellenecektir.

KONYA NAMAZ VAKİTLERİ

14 Aralık 2017, Perşembe
 • İmsak
  06:07
 • Guneş
  07:51
 • Öğle
  12:55
 • İkindi
  15:25
 • Akşam
  17:39
 • Yatsı
  19:11
Sayfa Başı