AYDIN HABERLERİ KUŞADASI HABERLERİ

Mali müşavirden üçüncü öykü kitabı

DHA
07.06.2018 - 10:21Son Güncelleme :
DHA

AYDIN'ın Kuşadası ilçesinde 36 yıldan bu yana mali müşavirlik yapan Halil Akgün yazdığı kısa öykülerini derlediği kitaplarının üçüncüsünü çıkardı.

5 yıl önce başladığı yazarlık hayatında, 2015 yılında çıkardığı 'Halil Akgün'den Öyküler' isimli kitabının ilgi görmesi üzerine Halil Akgün, aynı isimle 2 yıl sonra ikinci kitabını çıkardı. Akgün'ün okurlarının ısrarları sonucunda yazdığı, genelde Aydın ve İzmir bölgesinde geçen, çok ilginç ve gizemli olayları anlattığı öykülerini topladığı üçüncü kitabı ise geçen 5 Haziran'da piyasaya çıktı. 5 bin adet basılan 130 sayfalık kitap, kitapçılarda raflardaki yerini aldı.

Katıldığı kitap fuarlarında, satış noktalarındaki imza günlerinde kitaplarının gördüğü ilgiden mutlu olduğunu söyleyen Akgün, "Öykülerim çok kısa, insanlarımıza kıssadan hisse verebiliyor. Öyküleri yazarken beni etkileyen olayları kurgulamaya başlarım. Beni düşündüren, duygulandıran, sorguladığım yaşanmışlıkları öykülerimle okura anlattırım. İnsanların kendilerini anlatan dertleşmeleri ve gözlemlerim öykülerimin konuları olur. Yaşam çok hızlı akıp tükeniyor! İnsanlar bu hızlı akış sırasında farkına varmadıkları ince duyarlıklar, kıymet bilmez davranışlar, dışlanmalar, hoyratlıklar, ezilmeyle yaşayıp gidiyor. Öykülerimde, şöyle bir durup düşündürmeyi, hissettirmeyi, sezdirmeyi, amaçlıyorum. İnsanların kaygıları, direnmeleri, ince duyguları, okurla paylaşıldıkça, öykü işlevini yerine getirmiş demektir. Öykünün benim iletilerimi okurlarıma en iyi ulaştıran tür olduğuna inanıyorum. Teknolojinin yaşamı karmaşıklaştırdığı günümüzde, zamansızlıktan yakınan insanlara, en iyi ulaşma yolunun öykü olduğunu gözlüyorum. Öyküleri yazmaktaki amaçlarımdan biri, Kuşadalı bir öykü yazarının var olduğunu, Kuşadası'ndan bir hikayecinin çıkabileceğini ispat etmektir" dedi.

Latif SANSÜR / KUŞADASI (Aydın), (DHA)

FOTOĞRAFLI

 

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Kuşadası haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Kuşadası haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Mali müşavirden üçüncü öykü kitabı haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı