Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Malezya'da muhalefet lideri fiili livatadan beraat etti

  Hürriyet Planet
  10 Ocak 2012 - 00:00Son Güncelleme : 09 Ocak 2012 - 12:31

  Malezya'da muhalefet lideri Enver İbrahim, fiili livata suçlamasıyla yargılandığı davadan beraat etti. Enver, önümüzdeki günlerde Türkiye'ye gelecek.

  Yüksek Mahkeme Yargıcı Muhammed Zeybidin Diyah, savcılığın sunduğu DNA kanıtının güvenilir olmadığına kanaat getirdi.

  Mahkeme salonunun dışında bekleyen binlerce kişi, kararı coşkuyla kutladı.

  Enver, 2008 yılında eski bir yardımcısına fiili livatada bulunmakla itham edildiği davada suçlu bulunsaydı 20 yıla kadar hapisle cezalandırılabilecekti.

  Muhalefet lideri, Başbakan Necib Razak hükümetini muhalefete zarar vermek için böyle bir ithamı hazırlamakla suçluyor. Başbakan ise bu iddiayı reddediyor.

  TÜRKİYE'YE GELİYOR
  Enver, mahkeme kararının ardından yaptığı açıklamada, önümüzdeki günlerde Türkiye ve Hindistan'a birer ziyaret gerçekleştireceğini söyledi.

  Enver'in önce Mumbai'ye, ardından da Türkiye'ye geçeceği belirtildi.

  "Asiaone" isimli haber sitesinin bildirdiğine göre, Türkiye'de 12 Ocak'ta "İslam, Özgürlük ve Adalet" konulu bir konuşma yapması planlanan Enver, Türk hükümeti tarafından davet edildiğini söyledi.

  Öte yandan Enver İbrahim'in davasının görüldüğü mahkemenin dışında patlama oldu. Patlamada 2 kişi yaralandı. Polis, binlerce kişinin toplandığı mahkemenin önündeki patlamaya neyin yol açtığının henüz bilinmediğini belirtti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı