Malezya havayollarında bir skandal daha

Birce BORA / LONDRA
25.08.2014 - 13:50 | Son Güncelleme:

Son bir yıl içinde uçak kazaları ile kötü bir şöhret kazanan Malezya Havayolları bu kez de bir cinsel taciz skandalına karıştı.

Kuala Lumpur’dan Paris’e gitmek üzere Malezya Havayolları MH20 sefer sayılı uçağa binen 26 yaşındaki Avustralya vatandaşı Laura Bushney, 54 yaşındaki kabin görevlisi Mohammed Rosli Bin Ab Karim’in ellerini zorla iç çamaşırına soktuğunu iddia etti.

Avustralya’da yayın yapan Channel 7’ın Sunday Night programına katılan Bushney, uçuşun başlamasından yaklaşık üç saat sonra kabin görevlisinin gelip yanındaki boş koltuğa oturduğunu ve “onu rahatlatmaya çalıştığı” iddiasıyla bacaklarına ve cinsel organına dokunmaya başladığını söyledi.

O sırada korku ve şaşkınlıktan sesini çıkaramadığını belirten Bushney kabin görevlisi yanından uzaklaşınca ağlayarak yaşananları en yakınındaki koltukta oturan başka bir yolcuya anlattığını açıkladı.

Kanada vatandaşı yolcunun kendisini sakinleştirdiğini ve herşey polise anlatmasını telkin ettiğini söyleyen Bushney, olaydan sonra kabin görevlisi ile yaptığı konuşmayı da telefonu ile kaydetmeyi başardığını belirtti.

Üç çocuk babası olduğu belirtilen Mohammed Rosli Bin Ab Karim ise Bushney’in “Ona karşı koymadığını” söyleyerek kendini savunmaya çalıştı.

Karim’in Bushney’in resmen şikayette bulunmasının ardından Paris’te Fransız polisi tarafından göz altına alındığı ve önümüzdeki aylarda mahkemeye çıkacağı açıklandı.

Kabin görevlisi suçlu bulunması durumunda 15 yıl hapis cezasına çarptırılabilecek.

Etiketler:


EN ÇOK OKUNAN HABERLER

    Sayfa Başı