« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Maldonado dengeleri bozdu

Üç kupa hedefiyle başladığı sezonu sıfır çekerek kapatan sarı lacivertlilerde başarısızlığın faturası, üç kişiye; Maldonado, Zico ve Alex’e kesildi.

Sadi Kemal YAŞAR
SON GÜNCELLEME
HEM ekonomik açıdan, hem de Avrupa seviyesinde ezeli rakiplerine fark atan F.Bahçe, üç kupa beklerken sıfır çekti. Önce Türkiye Kupası’nda G.Saray’a elendiler, ardından Devler Ligi’nde yarı finalin kapısından döndüler. Ligin erken finalinde G.Saray’a yenilince, sezon sonunda lig ikinciliği ile yetinen sarı lacivertliler sezon başından bu yana yaşadığı şanssızlıkların yanı sıra futbolcuların istikrarsızlığı nedeniyle istediğini elde edemedi.

Sarı lacivertli camiada aranan suçlu bulundu: Claudio Maldonado. Şilili futbolcunun ortakları ise Zico ile Alex olarak gösteriliyor.

Tercihleri eleştirildi

Zico
büyük umutlarla getirdiği Şilili futbolcuya yer açmak için formda Selçuk’u yedek bıraktı. Maldonodo kötü oynayınca Zico eleştirilerin hedefi haline geldi. Roberto Carlos’un ardından G.Saray derbisinde kaleci Volkan ile stoper Lugano’nun sakatlandı. Vederson’un sakatlığı sonrası 28 kişilik kadro birden 18’e iniverdi. Ligde ayrı, Avrupa’da ayrı konsantrasyon yaşayan F.Bahçe, sadece büyük maçlardan yalnızca G.Saray derbisini kaybetmesine rağmen, iddiasız rakiplerine hediye ettiği puanlarla zirveden uzaklaştı.

Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler