« Hürriyet.com.tr
MENÜ

"Maldona'da için bir şeyler yapsınlar"

Sergio Perez, Pastor Maldonado kazasının ardından FIA'ya çağrıda bulunarak, Williams pilotu hakkında harekete geçmesini istedi.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Yarışın henüz başlarında yaşanan pozisyon mücadelesinde, Perez rakibini Brooklands'da dışarıdan geçmeye çalıştı. Aracının kontrolünü kaybettiği anlaşılan Maldonado, sol içten girerek Perez'e vurdu. Her iki pilot da spin atarak çimenlere çıktıktan sonra Perez yarışa veda etti. Maldonado ise yavaş bir şekilde garaja dönebildi.

Olay sonrası Maldonado'ya karşı oldukça öfkeli olduğu görülen Perez, Venezuelalı pilotun rakiplerine karşı çok tehlikeli olduğunu belirterek, FIA'nın "kendisine öğreneceği bir ders vermesi" çağrısında bulundu.

BBC'ye konuşan Perez, "Pastor, diğer pilotlara saygısı olmayan bir pilot. İşin özü bu" dedi.

Perez, "Ben zaten öndeydim, bana yeterli alan bırakmış olsaydı kaza olmayacaktı, fakat hala bana doğru dışarıdan basmaya devam etti. Nasıl sürüyor anlamıyorum" ifadelerini kullandı.

Perez, "Gerçekten, son üç, dört yarışta diğerlerine karşı yaptıklarından dolayı yarış hakemlerinin birşeyler yapmasını umuyorum" dedi.

Meksikalı pilot ayrıca, "İlk defa hafta sonumu mahvetmiyor. Aynısını Valencia'da Hamilton'a yaptı. Ondan sonra pitten geçme cezası verildi ancak bunun yeterli oduğunu düşünmüyorum. Eğer birşeyler yapmazlarsa bu adam asla öğrenemeyecek, çünkü çok tehlikeli bir pilot, birilerine zarar verebilir" diye konuştu.


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler