Dünya Haberleri

  Maldivler'in eski lideri yerde sürüklenerek mahkemeye götürüldü

  BBC Türkçe
  24.02.2015 - 10:15 | Son Güncelleme:

  Asya ülkesi Maldivler'in eski Devlet Başkanı Muhammed Naşid çıkarıldığı duruşmaya polis tarafından yerlerde sürüklenerek götürüldü.

  Maldivlerin eski lideri yerde sürüklenerek mahkemeye götürüldü

  Nasheed, Devlet Başkanlığı döneminde ülkenin Anayasa Mahkemesi Başkanı'nı hukuksuz biçimde tutuklatmakla suçlanıyor.

  Muhalefet partisinin lideri olan Naşid, Pazar günü gözaltına alınmıştı.

  Salı günü duruşma salonuna girmeden önce mahkeme önünde toplanan gazetecilere açıklama yapmaya çalışan Naşid'e polis izin vermedi ve eski Devlet Başkanı'nı yerlerde sürükleyerek duruşma salonuna soktu.

  Kefaletle serbest bırakılma talebi mahkeme tarafından reddedilen Naşid, mahkemeden ayrılırken kolunun sarılıp askıya alındığı görüldü.

  Maldivlerin eski lideri yerde sürüklenerek mahkemeye götürüldü

  BBC'nin sorularını yanıtlayan Naşid'in danışmanları, eski Devlet Başkanı'nın mahkemeye itiraz etmek istediğini, ancak önüne bürokratik engeller konduğunu savundu.

  Maldivler Dışişleri Bakanı Dunya Maumoon ise davanın çok ciddi suçlamaları kapsadığını belirterek "Masum bir insanın haksız yere kaçırılıp alıkonulmasından bahsediyoruz" dedi ve bu eylemlerin 'terörle mücadele yasası' kapsamında ele alındığını ifade etti.

  Dışişleri Bakanı, eski Devlet Başkanı Naşid'in daha önce de duruşmalara çıkmayı reddettiği için gözaltında tutulacağını söyledi.

  Maldivlerin eski lideri yerde sürüklenerek mahkemeye götürüldü


  

  EN ÇOK OKUNAN HABERLER

   Sayfa Başı