MUŞ HABERLERİ

Malazgirt’te Öğretmenlere Uyum Eğitimi Semineri

IHA
05.10.2015 - 10:08Son Güncelleme :

MALAZGİRT MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ MEHMET AYDINOĞLU , UYUM SEMİNERİNİN İLK DERSİNİ VERDİ

IHA

MUŞ (İHA) – Muş’un Malazgirt ilçesine yeni atanan 247 öğretmene "Uyum Eğitim Semineri" verilmeye başlandı.
Öğretmenevi konferans salonunda verilen seminerde konuşan Milli Eğitim Müdürü Mehmet Aydınoğlu, eğitimin öğretimin önemine değindi. Öğretmenlik mesleğinin kutsallığını anlatan ve gelecek Türkiye’sinin mimarının öğretmenler olacağını vurgulayan Aydınoğlu, Malazgirt’te atanan yeni 247 öğretmene mesleklerinin ilk günlerinde başarılar diledi. Aydınoğlu, "Uyum seminerleri 8 saati uzaktan eğitim yöntemleriyle, 22 saati de yüz yüze gerçekleşecek. Öğretmenlik mesleği, mesleğin toplumdaki yeri ve önemi, çevreye uyum eğitimi, öğretim programları, üniversite yaşamından meslek yaşamına geçiş, mesleki değerler ve etik, ilk yardım, bilişim teknolojilerinin eğitim sistemine etkisi, kurum ziyaretleri, ilin tarihi ve kültürel dokusu konularında öğretmenleri bilgilendireceğiz. Öğretmenlere bulundukları çevrenin coğrafi ve ekonomik şartları, sosyokültürel değerlerini anlatmaya çalışacağız” dedi.
Köylerde görev yapacak öğretmenlerin, her fırsatta görev yaptığı köyü dolaşması gerektiğini belirten Aydınoğlu, öğretmenin köy sakinleriyle diyalog geliştirmesi ve dostluklar kurması gerektiğini söyledi. Aydınoğlu "Unutmayınız ki köyde, köylünün sizinle paylaşacağı sıcak bir çayı, bir kâse çorbası vardır. Öğrencilerinizi anlamaya çalışın, onları onurlandırın. Sıcak ilgi ve alaka gösterin. Anadolu mozaiğini oluşturan tüm renklerin, bir sanat şaheseri olarak milletimizi oluşturduğunu unutmayın. Sizler öğretmen adayısınız. Unutmayınız ki öğretmenlik kutsal bir meslektir" ifadelerini kullandı.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Muş haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Muş ilinden Malazgirt’te Öğretmenlere Uyum Eğitimi Semineri hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 05 Ekim 2015 tarihinde saat 10 08’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Malazgirt’te Öğretmenlere Uyum Eğitimi Semineri haberi güncellenecektir.

  MUŞ NAMAZ VAKİTLERİ
  23 Ekim 2017, Pazartesi
  • İmsak
   04:46
  • Guneş
   06:24
  • Öğle
   12:09
  • İkindi
   15:10
  • Akşam
   17:34
  • Yatsı
   18:59
  Diğer iller için Namaz Vakitleri »
  Sayfa Başı