Spor Haberleri

« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Malatyaspor'a talip var

TFF 1. Lig ekiplerinden Malatyaspor'da mali kriz sürerken, İstanbul'da faaliyet gösteren bir Malatyalı şirketler grubunun kulübe talip olduğu bildirildi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Kayyum Heyeti Başkanı Atilla Kantarcı, Malatyaspor'un çok zor dönemden geçtiğini, lisans bedelleri yatırılmadığı için 8 yeni oyuncunun pazartesi günü oynanan İstanbulspor maçına çıkamadığını hatırlattı. Lisans bedellerinin ödenmesi için şu ana kadar bir gelişme olmadığına dikkati çeken Kantarcı, bu ödemenin yapılmaması halinde hafta sonunda deplasmanda oynayacakları Samsunspor maçına 10 kişi ile ancak çıkabileceklerini ifade etti.

İstanbul'da faaliyet gösteren bir Malatyalı şirketler grubunun kulübe talip olduğunu açıklayan Kantarcı, “Bizi arayıp randevu istediler. Pazartesi günü görüşeceğiz. Kulübü hangi şartlarda ve nasıl almak istediklerini görüşeceğiz. Malatyaspor için inşallah hayırlı bir gelişme olur. Grubun ismini şu anda açıklamak istemiyorum. Görüşme yapıldıktan sonra ayrıntıları kamuoyu ile paylaşacağız” dedi.

"KARADAĞ DA ALACAKLARINDAN VAZGEÇEBİLİR"

Tüm Malatyalıların bu zor dönemde kulübü yalnız bırakmamasını isteyen Kantarcı, kulüpten alacağı olanları bundan vazgeçmeleri çağrısını yineledi.

Kantarcı, şöyle konuştu:
"Eski başkanlardan Hikmet Tanrıverdi, alacaklarından vazgeçti. Haşim Karadağ da alacaklarından vazgeçmeye sıcak bakıyor. Şu ana kadar 3 milyon YTL civarında borç silindi. Haşim Bey de vazgeçerse kulübün borcu önemli oranda azalacak. Borç silme kampanyası başlattık. Öncelikli olarak Malatya'daki alacaklılar vazgeçmeli ki, yabancılar vazgeçsin."

Bunları da Beğenebilirsiniz