« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Malatyaspor ligden çekilebilir

Spor Toto 3. Lig 1. Grup takımlarından Malatyaspor'un kulüp başkanı Mustafa Korkmaz, her hafta yenilen takımlarını ligden çekmeyi düşündüklerini belirterek, “Her hafta 6-0 yenilmektense, 3-0 hükmen yenilmeyi daha onurlu ve şerefli buluyorum” dedi.

A.A.
SON GÜNCELLEME
Korkmaz, daha önce Bank Asya 1. Lig'de mücadele etmiş Malatyaspor'un isminin daha fazla rencide olmaması adına takımı ligden çekmeyi düşündüklerini söyledi.

Malatyaspor'un mevcut yapısını değerlendirdiklerinde kesinlikle ligden düşmüş konumda olduğunu ifade eden Korkmaz, şunları anlattı:
“Henüz takım bile olamamış kulüplerden her hafta 5-6 gol yiyerek, takımın isminin daha fazla yerlerde sürünmesine ve bazılarının bu duruma sevinmesine izin vermemek için takımı ligden çekmeyi düşünüyoruz. Malatyaspor'un şu an puan sıralamasını ve mevcut yapısını göz önünde bulundurduğumuz takdirde takım kesinlikle ligden düşmüştür. Bunu da herkes böyle kabul etmiştir. Ligden düşmüş bir takımı ısrarla deplasmanlara götürüp, 44 yıllık geçmişi olan Malatyaspor'un ismini rencide etmemek adına bu kararı almayı düşündük.”

Bugüne kadar hiçbir şekilde takımın yanında olmamış insanların, “Malatyaspor sevdalısıymış gibi” takımı deplasmanlara götürme hırsı edindiğini savunan Korkmaz, “Bu durum şu an itibariyle Malatya'ya yapılacak en büyük kötülüktür” diye konuştu.

Korkmaz, şunları söyledi:
“Her hafta 6-0 yenilmektense, 3-0 hükmen yenilmeyi daha onurlu ve şerefli buluyorum. Bundan sonraki süreçte takımın yeniden inşası adına başlatmış olduğumuz hukuki mücadelemiz devam edecek. Bu kapsamda kongre sürecini de sezon sonuna kadar askıya aldık.”

Bunları da Beğenebilirsiniz