« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Malatyaspor, Hikmet Karaman'la yollarını ayırdı

Malatyaspor Kulübü Başkan Yardımcısı İlyas Karahan, teknik direktör Hikmet Karaman ile yollarını ayırdıklarını bildirdi. Karahan, yeni teknik direktörün yarın takımın başında olacağını belirtti.

A.A.
SON GÜNCELLEME

İlyas Karahan, yönetimin yaptığı toplantılar sonucunda, Hikmet Karaman ile yolların ayrılmasına karar verdiğini söyledi.

Karaman'a, bugüne kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ettiklerini ifade eden Karahan, "Elazığspor maçında alınan yenilginin, sayın Karaman ile çalışmama kararı alınmasında etkisi bulunmamaktadır. Malatyaspor Kulübü yönetimi, bir maçta alınan sonuca göre hareket etmemiştir. Konu, yönetimimizde etraflıca değerlendirildikten sonra bu karara varılmıştır. Karar, Malatyaspor'un menfaatleri gözetilerek alınmıştır." diye konuştu.

TEKNİK DİREKTÖR ARAYIŞLARINA BAŞLANDI

Yönetim kurulunun yeni teknik direktör arayışlarına başladığını belirten Karahan, en kısa zamanda kulübe yakışan ve takımı şampiyonluk hedefine götürecek bir teknik direktörle anlaşılma yapılacağını kaydetti.

Karahan, bir soru üzerine, ayrılma kararının Hikmet Karaman tarafından verildiğini dile getirerek, "Bu istifa kararı hocamızdan geldi. 'Ben, bu şartlar altında çalışamayacağım' dedi. Bunun ardından 'siz bilirsiniz hocam çalışmak istemiyorsanız çalışmayabilirsiniz' dedik." şeklinde konuştu.

Karahan, görüşmelerin yarın öğle saatlerine kadar tamamlanacağını, yeni teknik direktörün yarın takımın başında olacağını, teknik direktör adayları arasında eski Malatyasporlu ve geçen sezon Ziya Doğan'ın yardımcı antrenörlüğünü yapan Hayati Palancı'nın da bulunduğunu sözlerine ekledi.

CANLI SKOR CEBİNDE!

Cep telefonunuza Spor Arena uygulamasını gönderelim.

SMS GÖNDERİLDİ!

Cihazınıza özel bağlantı linki sms ile gönderildi. Lütfen smslerinize bakınız.

Bunları da Beğenebilirsiniz