« Hürriyet.com.tr
MENÜ

Malatyaspor da 'tekrar' istiyor

Malatyaspor, Süper Lig'in 20. haftasında oynanan ve Trabzonspor'un 3-0 üstünlüğü ile sona eren maçta "kural hatası" yapıldığı gerekçesiyle maçın yeniden oynanması için Futbol Federasyonu'na başvurdu.

Hürriyet Haber
SON GÜNCELLEME

Beşiktaş-G.Birliği maçının "kural hatası" nedeniyle tekrar oynanmasına karar verilmesinin ardından bu kez de  Malatyaspor Kulübü, geçtiğimiz hafta sonu oynanan Trabzonspor-Malatyaspor maçında kural hatası yapıldığı gerekçesiyle maçın tekrarını istedi.  Başkan Hikmet Tanrıverdi, yaptığı açıklamada, Trabzonspor maçının ilk devresinin uzatma dakikalarında hakem Yunus Yıldırım'ın Trabzonspor lehine verdiği serbest vuruş sırasında, Trabzonsporlu oyuncunun hakem başlama işareti vermeden topu oyuna soktuğunu öne sürerek şunları söyledi: “Pozisyonun devamı golle sonuçlandı. Bu atışın tekrarı ve atışı kullanan sporcunun sarı kart görmesi gerekirken gol kararı verildi. İlk yarının uzatma dakikalarında yapılan bu kural hatası hiç kuşkusuz maçın kaderini de değiştirmiştir. Maçın televizyondan canlı verilmemesi ve pozisyonun tribünde süzülememesi nedeniyle bu kural hatası maçın kasedi elimize ulaştıktan sonra belirlendi. Malatyasporlu futbolcular, daha önce yaptığımız uyarılar nedeniyle hakem kararına itiraz etmediler. Hakem üçlüsünün gözlemci tarafından aldığı not da bunu göstermektedir.

HERKESE ADALET İSTİYORUZ

Kamuoyunun olaya bu gözle de bakması ve değerlendirmesi tek isteğimizdir. Burada amacımız Trabzonspor'un aldığı 3 puanın hesabı değil, "kural hatasının" İstanbul kulüplerine uygulandığı şekliyle Malatyaspor'a da uygulanmasıdır. Eğer ortada bir adalet varsa herkese eşit dağıtılması gerektiğini düşünüyoruz”


Bunları da Beğenebilirsiniz
İlişkili Haberler