MALATYA HABERLERİ

Malatya'dan kısa kısa

AA / Yeter Erdine
28.02.2016 - 15:44Son Güncelleme :

- Bazı cadde ve grup yollarına yeni tabelalar takılıyor- Görme engelli öğrenciler, Bilim Merkezi'ni gezdi, burada deneyler yaptı

Malatyadan kısa kısa
AA / Yeter Erdine

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince bazı cadde ve grup yollarına yeni tabelalar takılıyor.

Belediyeden yapılan yazılı açıklamaya göre, Ulaşım Hizmetleri Dairesi Başkanlığı Trafik Hizmetleri Şube Müdürlüğünce trafiğin daha rahat ve sorunsuz bir şekilde sağlanması amacıyla planlanan işler kapsamında Yazıhan, Arapgir ve Arguvan'daki çalışmalar tamamlandı. Diğer ilçelerde de çalışma yapılacak.

Malatya-Sivas karayolunda da Topsöğüt kavşağından başlayarak Şahnahan'a kadarki yolda, düşey levhalama ve işaretleme çalışması yürütüldü.

- Görme engelli öğrenciler, Bilim Merkezi'ni gezdi

Malatya'da görme engelli öğrenciler, Bilim Merkezi'ni gezdi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Kılıçaslan İlkokulunun özel eğitim sınıflarındaki görme engelli öğrenciler, Kültür ve Sosyal İşler Dairesine bağlı Sanat Galerisi'nde hizmet veren Bilim Merkezi'nde deneyler yaptı.

Öğretmenlerin de bulunduğu programa katılan çocuklar, hem eğlendiler, hem öğrendiler.

Öğrenciler, merkezi çok beğendiklerini belirterek, geleceğin bilim insanları olmak istediklerini kaydettiler.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Malatya'dan kısa kısa hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 28 Şubat 2016 tarihinde saat 15 44’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Malatya'dan kısa kısa haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı