MALATYA HABERLERİ

Malatya'dan kısa kısa

AA / Volkan Kaşik
26.02.2016 - 14:18Son Güncelleme :

- Büyükşehir Belediyesi çocuk oyun evi ve oyuncak müzesi kuruyor

Malatyadan kısa kısa
AA / Volkan Kaşik

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesi tarafından çocuk oyun evi ve oyuncak müzesi kurulacağı bildirildi.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, yapımı tamamlanan Sanat Sokağın'daki bir ev Kültür ve Sosyal İşler Dairesi tarafından çocuk oyun evi ve oyuncak müzesi olarak dizayn ediliyor.

Çocuklar için özel bir proje olan konakta çocukların, pedagojik olarak yaş gruplarına göre uygunluğu tespit edilmiş, eğitim amaçlı zeka oyunlarını oynayabilecekleri uygun araç gereçler de temin edilerek yerleştiriliyor.

Çocuklara yönelik bir boyama atölyesinin de yer alacağı konakta, dijital film gösteriminin yapılacağı Hacivat-Karagöz Sahnesi de kuruluyor.Yoğun olarak sürdürülen çalışmalar sonunda, yerli üretim koleksiyon oyuncaklar, bez bebek koleksiyonu, çocuk kitaplığının yer alacağı ahşap kütüphane bölümü ve kafeteryasıyla da çocuklar için özel bir mekan düzenlenmiş olacak.

Çocuk oyun evi ve oyuncak müzesinin yakın zamanda hizmete sunulacağı öğrenildi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır, çocuk oyun evi ve oyuncak müzesinin çok özel bir proje olacağını belirterek, "Diğer birçok sosyal-kültürel proje gibi bu projemizin de bir marka haline geleceğini düşünüyoruz. Şimdiden şehrimize ve ülkemize hayırlı uğurlu olsun" ifadelerini kullandı.

- İkram çeşmesinden çorba akıyor

Malatya Büyükşehir Belediyesi Sağlık ve Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı tarafından çevreyolu araç alt geçit üzeri üniversite durağı karşısındaki alanda kurulan İkram Çeşmesinde vatandaşlara çorba ikram ediliyor.

Geçtiğimiz yıl meydana yerleştirilen ikram çeşmesinden özellikle kahvaltısını yapmadan evden çıkmış gençlere, yaşlılara ve öğrencilere çorba ikramının yapılıyor. Vatandaşların ücretsiz faydalandığı ikram çeşmesi, sömestr tatili, Ramazan ayı, resmi tatil günleri, dini bayramlar ve hafta sonları hariç, her gün 06.30-09.00 saatleri arasında hizmet vermeye devam ediyor.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Malatya'dan kısa kısa hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 26 Şubat 2016 tarihinde saat 14 18’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Malatya'dan kısa kısa haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı