MALATYA HABERLERİ

Malatya'dan kısa kısa

AA / Yeter Erdine
24.02.2016 - 11:58Son Güncelleme :

- Büyükşehir Belediyesi, 2 kilometre uzunluğunda bağlantı yolu açıyor

Malatyadan kısa kısa
AA / Yeter Erdine

MALATYA (AA) - Malatya Büyükşehir Belediyesince 2 kilometre yeni bağlantı yolu açılıyor.

Büyükşehir Belediyesinden yapılan yazılı açıklamaya göre, Çamurlu Mahallesi ve İnönü Üniversitesi arasındaki yol, Çamurlu Mahallesi ve Cankoç Villaları'nın üst tarafında yapılıyor.

Yeni bağlantı yolu 20 metre genişliğinde planlandı. Belediye ekiplerince 200 metrelik bölümü geçen yıl açılan yolda dolgu çalışmaları tüm hızıyla sürdürülüyor. Bölgedeki dere yataklarına beton büzler yerleştiriliyor.

Çamurlu Mahallesi sakinleri, çalışmalar bittiğinde Malatya-Elazığ karayolunu kullanmadan Turgut Özal Tıp Merkezi ve üniversiteye gidebilecek.

- Eski Şire Pazarı'na yeni yağmur suyu drenaj hattı

Malatya'da eski Şire Pazarı'nın yağmur suyu drenaj hattı yenilendi.

Malatya Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğünden yapılan yazılı açıklamaya göre, MASKİ Genel Müdürlüğünce Yenihamam Mahallesi'ndeki eski Şire Pazarı'nda yaşanan su baskınlarının önüne geçmek üzere çalışma yürütüldü.

Yağmurlu havalarda iş yerlerini su basan pazar esnafı, çalışmalar neticesinde rahat bir nefes aldı.

Şire Pazarı esnaflarından Seyfullah Özdemir, eski hattın yetersiz olduğunu belirterek, iş yerlerini bir yıl içerisinde iki kez su bastığını ifade etti.

Dükkandaki malzemelerin kullanılamaz hale geldiğini kaydeden Özdemir, "MASKİ ekipleri, buraya müdahale ederek yağmursuyu drenaj hattını yeniledi. Su baskınlarından kurtulduk" ifadelerini kullandı.

Esnaf Mustafa Uçan da sorunlarını çözen Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Çakır'a teşekkür etti. Zekeriya Aslantepe de pazarın restorasyonunu yapan, ardından da altyapı sıkıntısını gideren Büyükşehir Belediyesine teşekkür etti.

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Malatya'dan kısa kısa hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 24 Şubat 2016 tarihinde saat 11 58’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Malatya'dan kısa kısa haberi güncellenecektir.

Sayfa Başı