Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Malatya'da toprak kaydı

  Hürriyet Haber
  13 Aralık 2014 - 17:08Son Güncelleme : 13 Aralık 2014 - 17:07

  Yeşilyurt ilçesinde, toprak kayması sonucu çöken ahırda mahsur kalan 5 inekten 4'ü kurtarıldı. Diğer ineğin ise bacağı kırıldığı için kesilmesine karar verildi.

  Alınan bilgiye göre, Kadiruşağı Mahallesi'nde, aşırı yağışın etkisiyle oluşan toprak kayması, Hatice Arslan'a ait ahırın çökmesine yol açtı.

  Üzerine toprak kütlesi ve taşların yığılması yüzünden çöken ahırdaki 5 inekten 4'ü, mahalle sakinleri tarafından çıkarıldı. Bacaklarından biri kırılan diğer ineğin kurtarılması için belediye ekiplerine haber verildi. Kımıldayamayan ineğe, belediye bünyesinde görevli veterinerler müdahale etti. Çalışmalar sonucu bu ineğin kesilmesine karar verildi.

  Yeşilyurt Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, olay yerindeki incelemelerinin ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, heyelanı haber alınca hemen ekipleri sevk ettiklerini bildirdi.

  Olayın sabah yaşanmasının, daha fazla maddi kayıptan koruduğunu dile getiren Polat, "Olaydan önce buradaki küçükbaş hayvanlarımız, keçilerimiz araziye, meraya bırakılmıştı. İçinde 5 büyükbaş hayvanımız vardı. Bunlardan 4'ü Allah'a çok şükür sorunsuz kurtarıldı" dedi.

  Hatice Arslan ise çöken ahırda 80 küçükbaş hayvanın daha bulunduğunu ve bunları heyelan öncesi otlatmak için araziye bıraktıklarını ifade etti.

  Etiketler:
  

   EN ÇOK OKUNANLAR

    Sayfa Başı