Gündem Haberleri

GÜNDEM

  Malatya'da kaza: 6 ölü

  02 Ocak 2010 - 12:26Son Güncelleme : 02 Ocak 2010 - 15:24

  Malatya'da, tır ile minibüsün çarpışması sonucu ilk belirlemelere göre 6 kişi öldü, 14 kişi de yaralandı.

  MALATYA- Adıyaman karayolunun 70'inci kilometresinde bulunan ‘Erkenek Sakaltutan Mevkii'nde bugün saat 11.30'da minibüsle TIR çarpışmasıyla meydana gelen trafik kazasında 6 kişi öldü, 2'si ağır olmak üzere 14 kişi yaralandı. Minibüsteki yolcuların,  Adıyaman'daki Menzil şeyhini ziyaret edip Sivas'a dönen tarikat mensupları olduğu belirtildi.

  Adıyaman'dan Malatya yönüne gelen Bekir Deniz yönetimindeki 58 S 0333 plakalı minibüs, karşı yönden gelen maden yüklü 23 K 2308 plakalı TIR ile kafa kafaya çarpıştı. Sisin zaman zaman 5 metreye düşürdüğü görüş uzaklığı ve yağış nedeniyle meydana gelen kazada ilk belirlemelere göre, minibüste bulunan Şahin Kandemir, Hatem Akbulut, Emre Taş, Mutlu Epsileli ve Veysel Demir kaza yerinde öldü. Kazada 2'si ağır, 14 kişi de yaralandı. Ağır yaralananlardan kimliği henüz tespit edilemeyen 1 kişi daha öldü. Böylece kazada ölenlerin sayısı 6'ya yükseldi.

  Kazada yaralanan 14 kişiden sadece birinin kimliği belinlenemezken diğer 13 kişi şunlar:

  Yasin Ahmet Taş, Mehmet Totacı, Mehmet Kaya, Edip Özden, Mehmet Taş, Erkan Kalkopak, Serdar Karakaya, Turan Epsileli, Kemal Boykala, Ramazan Hakan Aydın, Erkan Fırat, Recep Özdemir ve Serkan Taş.

  Yaralıların tedavisine kaldırıldıkları hastanede başlandı. Kaza nedeniyle Malatya- Adıyaman karayolu bir süre trafiğe kapanırken yaklaşık 700 araç yolda uzun süre bekledi.

  Doğanşehir Kaymakamı Cevdet Atay, kazanın yoğun sis ve yağış nedeniyle kaza meydana geldiğini belirtirken, “Olay yerinde 5, hastanede de 1 vatandaşımız hayatını kaybetti. Yaralıların tedavisi sürüyor. Yolda Güvenlik önlemleri aldık” dedi.

  TIR ile çarpışan minibüsün hafta içinde öğrenci servisi olarak çalıştığı, tatil nedeniyle Nakşibendi tarikatının Menzil grubu üyelerini Adıyaman'dan Sivas'a götürürken kazanın meydana geldiği belirtildi.

  Etiketler:
  Okuyucu Yorumları { Toplam 20 Yorum }
  • nihat kırgöz 2.1.2010 22:05:29
   Ülkemizi yönetenlerin kılı kıpırdamıyor parayı verenin ehliyet aldığını sağır sultan duyduda yetkililer mi duymadı 35 yıldır yollardayım inanın sürücülerin hali içler acısı.
  • A Yücel Türközmen 2.1.2010 18:54:33
   Sis ve yağışın görüş mesafesini 5 metreye kadar düşürdüğü bir yolda, bu kadar büyük bir kazaya sebep olacak kadar hızlı neden gidilir anlamak mümkün değil.
  • A Yücel Türközmen 2.1.2010 17:39:58
   Kaza yerini bende iyi biliyorum.Dar bir tünel ve her iki çıkışında da keskin virajlar var.Uyarı levhaları yeterli ama sisli günlerde görünmez oluyor.Bu nedenle ışıklı uyarılar gerekiyor.Yine aynı bölgede özellikle yağışlı günlerde heyelan olur, bunun için alınmış bir önlem yok.Tünel ışıklandırılmalı
  • ihsan kösedağ 2.1.2010 14:24:54
   Araştırılsın tır %100 suçlu ben 2 defa kaza geçirdim her ikisindede kamyon ve kamyon yani büyük araçlar karşılarında küçük araçları görmüyor hiçe sayıyorlar.<br>ve burdada görüldüğü gibi bu kaza değil tır sürücüsünün yaptığı katliam.<br>buna kaza denilmez.<br>kaza dikkatsizlik sonucu olursa kaza olur.
  • korkut şahin 2.1.2010 14:01:11
   Mevkiyi çok iyi biliyorum en ufak dikkatsizlikte sonucu bu kazadada olduğu gibi ölümle sonuçlanır,tunelin çıkışında keskin bir viraj var çünkü.Allah hepsine rahmet eylesin
  • Nafiz Besiktas 2.1.2010 13:58:17
   Belkide ikisinden birsii uyukladi.Pisi pisine nice canlar telef oluyor yollarda....yüzde 90 insan hatalarindan....insanlarimiz ne nasihatdan anliyor...nede cezadan korkuyor.Baslarina geldigi zamanda..feryat figan...nerde devlet??????
   
  Haberleryökfatih üniversitesiİstanbul ÜniversitesiJoseph Votel15 temmuz darbe girişimiuçakHakkari