MALATYA HABERLERİ

Malatya'da 'El Emeği Göz Nuru Sergisi'

DHA
11.05.2018 - 17:10Son Güncelleme :
DHA

Taha AYHAN/MALATYA, (DHA)-  MALATYA'da Büyükşehir Belediyesi ile İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 'El Emeği Göz Nuru Sergisi' ve Öğrenme Şenlikleri açıldı.
Büyükşehir Belediyesi yanında Kültür A.Ş. tarafından organize edilen Sergi ve Öğrenme Şenlikleri için tören düzenlendi. Düzenlenen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Hacı Uğur Polat, Milli Eğitim Müdürü Ali Tatlı, Yeşilyurt Belediye Başkan Vekili Ramazan Yakıcı, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Ercan Turan, AK Parti İl Başkanı Mahmut Üner Özer, ilçe teşkilatları, kamu kurum ve kuruluş temsilcileri, STK temsilcileri ile vatandaşlar katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören, folklor gösterileriyle devam etti. Bu yıl 4'üncü kez açılan 'El Emeği Göz Nuru Sergisi ve Öğrenme Şenlikleri' açılış töreninde ilk olarak Malatya Milli Eğitim Müdürü Tatlı İl genelinde 2017-2018 döneminde 3850 kurs merkezinim açıldığını ve 59 bin 67 kursiyerin faydalandığını söyledi. Büyükşehir Belediye Başkanı Polat'ta, sergi ve şenliklere katılan bayanlara teşekkür etti. Annelerin baştacı olduğunu söyleyen Polat,  "Cennet annelerin ayakları altındadır. Peygamber Efendimizin bize annelerimizle ilgili tavsiyesi, nasihati budur. Dolayısıyla da annelerimiz bizim başımızın tacıdır. Geleceğimizi şekillendiren, toplumun hamurunu yoğuran bayanlardır. Eğer bayanlarımız sanatsal, kültürel ve eğitim anlamında bizi geleceğe taşıyacak vizyona sahiplerse, geleceğimiz teminat altında demektir. Malatya Büyükşehir Belediyesi olarak, AK Belediyeciliğin bir gereği olarak başta Battalgazi ve Yeşilyurt Belediyelerimiz olmak üzere bütün belediyelerimizle hayatın dört bir tarafına dokunarak hizmetler üretmekteyiz. AK Belediyecilik bu ülkeye öyle bir standart getirmiştir ki artık klasik belediyecilik hizmetlerini anlatmanın bir gereği yok. Çünkü klasik belediyecilik hizmetlerinde çıtayı en üst noktalara taşımıştır. Malatya Büyükşehir Belediyemiz; Malatya'nın dört bir tarafına yeni yollar açma, var olan yolların kalitesini yükseltme, statik kaplama, asfalt serimi, özellikle merkezlerde prestij caddeler oluşturma, meydanlar oluşturma, peyzaj ve yeşillendirme, ulaşım hizmetleri ve yeni altyapı şebekeleri döşeme gibi klasik belediyeciliğimizi çok üst seviyelere taşımıştır. Bu klasik belediyecilik hizmetlerinin yanı sıra sanatsal, kültürel ve sosyal faaliyetler açısından da ülkemizin önde gelen şehirleri arasında yer almaktayız. 
Yapılan konuşma ve sertifika verilmesinin ardından '4'üncü El Emeği Göz Nuru Sergisi ve Öğrenme Şenlikleri'nin kurdelesi kesilerek, stantlar gezildi.
FOTOĞRAFLI

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Hurriyet.com.tr’nin Malatya haberleri bölümünde, DHA’nın abonelerine gönderdiği Malatya haberleri otomatik olarak derlenmektedir. hurriyet.com.tr editörleri otomatik akış içinde Malatya'da 'El Emeği Göz Nuru Sergisi' haberine editoryal müdahalede bulunmamıştır. Haber içeriklerinden hukuken ilgili ajanslar sorumludur.

Sayfa Başı