MALATYA HABERLERİ

Malatya Kadın STK’lardan Teröre Tepki

IHA
18.09.2015 - 15:40Son Güncelleme :

KADIN STKLAR TERÖRE TEPKİ

IHA

Kadın ve Demokrasi Derneği Malatya İl Temsilciliği’nin(KADEM) öncülüğünde, Malatya’dan sivil toplum kuruluşlarının Kadın Temsilcileriyle birlikte ”Teröre Hayır, Kardeşliğe Evet" açıklaması yapıldı.
Soykan Parkı’nda toplanan kadınlar adına açıklama yapan KADEM Başkanı Aysun Bay Karabulut şunları söyledi:
"Birlik ve beraberliğin, çok daha sağlam olması gereken bu günde, siz değerli basın mensupları, STK temsilcileri, üyeleri ve varlığıyla bizi yalnız bırakmayan tüm halkımıza teşekkürlerimizi sunuyoruz .Biliyorsunuz, ülkemiz yurt içi ve yurt dışı kaynaklı terör ile karşı karşıya. Terör eylemlerinde çok sayıda vatandaşımızı kaybettik, askerimizi, polisimizi ve korucumuzu şehit verdik. Yaşanan bu menfur olaylar hepimizin yüreğini yakıyor, geleceğe yönelik kaygı duymamıza neden oluyor.Ülkemizin, birliğimizin ve huzurumuzun hedef alındığı kirli bir oyun oynanıyor. Binlerce yıllık kardeşliğimiz bozulmak isteniyor. Ortadoğu yanıyor, tüm Dünya bu yangına benzin döküyor, sonra da seyrediyor. Türkiye’yi de adım adım benzer bir tuzağa çekmeye çalışıyorlar.
Her gün aldığımız şehit haberleriyle yüreğimiz bin parçaya bölünüyor. Toprağa düşen her şehitle yüreğimizden bir parça daha kopup gidiyor. Bizler Türk Kadınlarıyız, bizler Anneyiz Türk, Kürt, Laz, Çerkez, Ermeni, Süryani, Romanız. Kökenimiz, kimliğimiz, inancımız ne olursa olsun, biz 78 milyon hep birlikte Türkiye’yiz. Bir takım karanlık eller, kardeşliğimizin bağlarını koparmaya çalışıyor. Yaşanan acı, gözyaşı, ıstırap, şiddet ve çatışmaların son bulması için tek ses, tek yürek olmalıyız. Ağzından nefret saçarak, felaket senaryosu üretenlerden yorulduk. Gençleri kışkırtan, toplumu bölen, sokağa çağıran söylemlerin acilen durdurulması lazım. Sosyal medya düşmanlık ve kışkırtıcılığın merkezi haline dönüştü. Önüne gelen bilgiyi, doğruluğunu araştırmadan yayan herkes bu yangını körüklüyor. Toplumun her kesimine sesleniyoruz, hepimiz elimizden geldiğince bu yangına su dökmeliyiz. Şehit haberlerinin gelmediği, barış ve huzur istiyoruz. Bu gün kimseyi ötekileştirmeden, uzaklaştırmadan, tek vücut olmak, tek bir şeyi haykırmak için buradayız. Teröre hayır, kardeşliğe evet diyoruz. Her türlü teröre hayır diyoruz. PKK terörüne hayır, IŞİD terörüne hayır, DHKP-C terörüne hayır, ırkçılığa hayır diyoruz. Çünkü başka Türkiye yok. Bu sebeple, bu hassas günlerde Malatya’da faaliyet gösteren başta Kadın ve Demokrasi Derneği KADEM Malatya Temsilciliği olmak üzere, Hanımeli Derneği, Bir Damla, Bilsam, Askon, Kent Konseyi, Ensar Vakfı, Kamer Vakfı, Evsad Derneği, İffet Kadınlar Derneği, Çocuk İstismarı ve İhmali Önleme Derneği, Işık Kadınlar Derneği, Gör Bir Görmeyenler Derneği, Malatya Eğitim Vakfı, Malatya İş Kadınları Derneği, Beyazay Derneği, Himyaç, Yardım Sevenler Derneği ile birlik, beraberlik, kardeşlik mesajı vermek için bir araya geldik ve yeter artık diyoruz."

Etiketler:

Yasal Bilgilendirme

Malatya haberleri Hürriyet yerel haberler sayfasında. Haber ajanslarının Malatya ilinden Malatya Kadın STK’lardan Teröre Tepki hakkında ilettiği tüm haberler hurriyet.com.tr farkı ile sizlere ulaştırılıyor. Bu haber ilk olarak 18 Eylül 2015 tarihinde saat 15 40’de yayınlandı. Son dakika gelişmesi oldukça Malatya Kadın STK’lardan Teröre Tepki haberi güncellenecektir.

MALATYA NAMAZ VAKİTLERİ

13 Aralık 2017, Çarşamba
 • İmsak
  05:44
 • Guneş
  07:28
 • Öğle
  12:32
 • İkindi
  15:00
 • Akşam
  17:15
 • Yatsı
  18:47
Sayfa Başı